Prokop se na Dakaru posunul na osmé místo, Loprais si drží čtvrtou příčku za Kamazy

Prokop se na Dakaru posunul na osmé místo, Loprais si drží čtvrtou příčku za Kamazy; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop postoupil na osmou příčku. Byť byl v pondělní etapě sedmnáctý, využil velkých technických problémů Toyoty Argentince Lucia Alvareze a Mini jeho krajana Sebastiana Halperna a dostal se před něj.

V celkovém pořadí Sébastien Loeb stáhl na lídra Násira Attíju dalších sedm minut. France od továrního jezdce Toyoty nyní dělí 37:58 minuty. „Poškodila se nám zadní náprava, jestli jsme jen na pohon předních kol. Měl jsem vážně štěstí, že jsem vůbec dojel do cíle,“ uvedl Katařan.

Ignacio Casale v Tatře v barvách týmu Buggyra byl v pondělí pátý. Hned za ním skončil Aleš Loprais ve speciálu Praga a v kategorii kamionů je nadále čtvrtý. Martin Macík byl v etapě sedmý a celkově se posunul je devátý.

Vedení si drží Rus Dmitrij Sotnikov, za ním jsou další dva piloti týmu Kamaz. Loprais na lídra ztrácí téměř hodinu a půl.

Motocyklový závodník Martin Michek zajel sedmnáctý čas a posunul se na 21. místo průběžného pořadí. Vrátil se do pozice nejlepšího Čecha v kategorii místo Jana Brabce, který je nyní dvě příčky za ním.

Do vedení se vrátil v pondělí nejrychlejší Sam Sunderland na stroji GasGas. Brit má náskok 3:45 minuty na Rakušana Matthiase Walknera s KTM. Dosavadní lídr Adrien van Beveren z Francie na Yamaze klesl na třetí pozici.

Mezi čtyřkolkami obsadil Zdeněk Tůma šesté místo a posune se na pátou pozici průběžného pořadí. Po pondělku třetí Alexandr Maximov z Ruska totiž dnes neodstartoval.

Motocyklista Michek ztratil na 395 kilometrech rychlostní zkoušky na Sunderlanda téměř dvacet minut, byl ale o necelých devět minut rychlejší než Brabec.

„Ze začátku bylo hodně dun. To mně úplně nesvědčilo, protože komprese do žeber mě trápily. V úvodu se mi rozjely bolesti a cítil jsem je pak po celou dobu,“ uvedl jezdec týmu Orion-Moto Racing Group.

„Jednalo se asi o jednu z nejtěžších speciálek, co tu byla. Jelo se po písku, hodně dun, občas nějaká plantáž a lehký trial. Ze začátku se ještě hodně prášilo,“ dodal Michek.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *