Vlhová opět deklasovala slalomářky. Dubovská podruhé za sebou nedokončila první kolo

Vlhová opět deklasovala slalomářky. Dubovská podruhé za sebou nedokončila první kolo; Zdroj foto: Reuters

Její jediná přemožitelka mezi slalomovými tyčemi Mikaela Shiffrinová nedokončila ve Slovinsku druhé kolo, Martina Dubovská po chybě už to první. Slalom nedojela česká reprezentantka podruhé za sebou.

„Jízda z mé strany nebyla od začátku vůbec dobrá. Už tři brány předtím, než jsem chytila špicara, tak jsem byla víc a víc vzadu. Špicar vyplynul jen z mé chyby,“ řekla Dubovská v České televizi. Z dvanáctého místa v hodnocení disciplíny klesla na sedmnácté. Její krajanka Elese Sommerová zajela 47. čas mezi 49 lyžařkami, které první jízdu dokončily.

Minule v Záhřebu Dubovská vypadla ve slalomu v elitním seriálu po více než dvou letech. V Kranjské Goře jela opatrněji, v prudké druhé pasáži s brankami bojovala, po jedné z nich se dostala lehce do záklonu a další tyč se jí dostala mezi lyže, což znamenalo konec. Další šanci ve slalomu bude mít už v úterý, kdy je na programu závod v rakouském Schladmingu.

Vlhová oslavila zlatý hattrick během necelých dvou týdnů a po 25. vítězství v kariéře, z toho sedmnáctém ve slalomu, rychle míří za malým glóbem.

Dubovská nedokončila slalom

Lyžařka Martina Dubovská podruhé za sebou nedokončila slalom Světového poháru. Česká reprezentantka dnes ve slovinské Kranjské Goře vypadla v 1. kole stejně jako před pěti dny v Záhřebu.

V čele závodu je Švýcarka Wendy Holdenerová s náskokem osmi setin před Slovenkou Petrou Vlhovou. Třetí je Američanka Mikaela Shiffrinová. Druhé kolo odstartuje ve 12:30 a nepostoupila do něj ani druhá česká reprezentantka Elese Sommerová, jež zajela 47. čas mezi 49 lyžařkami, které první jízdu dokončily.

V Záhřebu Dubovská vypadla ve slalomu v elitním seriálu po více než dvou letech. V Kranjské Goře jela opatrněji, v prudké druhé pasáži s brankami bojovala, po jedné z nich se dostala lehce do záklonu a další tyč se jí dostala mezi lyže, což znamenalo konec. Dvanáctá žena slalomového pořadí ve Světovém poháru Dubovská si jen zklamaně sedla na sníh.

Další šanci ve slalomu bude mít už v úterý, kdy je na programu závod v rakouském Schladmingu.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *