AC Milán zvítězil i díky gólu Ibrahimovice v Benátkách 3:0 a vede italskou ligu

AC Milán zvítězil i díky gólu Ibrahimovice v Benátkách 3:0 a vede italskou ligu; Zdroj foto: Reuters

Svěřenci trenéra Pioliho se dostali do vedení už ve druhé minutě, kdy se trefil Ibrahimovic. Čtyřicetiletý švédský útočník se střelecky prosadil proti 80. týmu z nejlepších pěti lig Evropy a stal se od roku 2000 teprve druhým hráčem po Cristianu Ronaldovi, jemuž se tento počin povedl.

Náskok „Rossoneri“ zvýšil na začátku druhé části Theo Hernández a tentýž hráč proměnil v 59. minutě i pokutový kop po ruce rakouského obránce Svobody, který obdržel červenou kartu.

AC Milán vyhrál v lize třetí zápas po sobě, Benátky čekají na vítězství v soutěži již sedm utkání.

Utkání mezi FC Turín a Fiorentinou bylo kvůli opatřením proti šíření koronaviru odloženo na pondělí, duel Cagliari s Boloňou se odehraje v úterý. Kvůli rostoucímu počtu pozitivních případů koronaviru kluby v sobotu odsouhlasily, že se od 15. ledna do 5. února uskuteční zápasy Serie A před maximálně pěti tisíci fanoušky v hledišti.