Melbourne čeká české finále, Bartyová vyřadila Šwiatekovou a je v Adelaide ve finále

Melbourne čeká české finále, Bartyová vyřadila Šwiatekovou a je v Adelaide ve finále; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Spoluhráčkou světové jedničky ve čtyřhře Siniakové je v tomto týdnu Američanka Bernarda Peraová, Martincová tvoří dvojici s Majar Šarífovou z Egypta.

Siniaková v minulé sezoně s tradiční deblovou spoluhráčkou Barborou Krejčíkovou získaly olympijské zlato, vyhrály i grandslamový titul a Turnaj mistryň. V Melbourne týden před Australian Open bude Siniaková usilovat o 15. trofej ve čtyřhře v kariéře. S Peraovou dnes porazily 6:7, 6:1 a 10:5 Irinu-Camelii Beguovou z Rumunska a Srbku Ninu Stojanovičovou.

Martincová je v deblovém finále poprvé. Se Šarífovou v melbournském semifinále vyřadily nasazené jedničky: domácí hvězdu Sam Stosurovou a Číňanku Čang Šuaj 7:6 a 6:3.

Bartyová porazila Šwiatekovou

Světová jednička Ashleigh Bartyová vyhrála v Adelaide souboj dvou posledních šampionek a přes obhájkyni titulu Igu Šwiatekovou prošla do finále. Domácí Australanka si zahraje o titul na okruhu WTA podvacáté, třináct jich zatím získala.

Bartyová týden před domácím grandslamem v Melbourne Parku porazila Polku 6:2, 6:4. Ve finále ji čeká Jelena Rybakinová z Kazachstánu, přemožitelka Marie Bouzkové ze druhého kola. „Iga je skvělá hráčka, dostala ze mě ten nejlepší tenis,“ řekla Bartyová.

Rybakinová si finále zahraje po výhře 6:4, 6:3 nad Japonkou Misaki Doiovou.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *