Fotbalisté Plzně vstoupili do přípravy drtivou výhrou, Liberec podlehl Chrudimi

Fotbalisté Plzně vstoupili do přípravy drtivou výhrou, Liberec podlehl Chrudimi; Zdroj foto: Tomáš Liška

Mladá Boleslav na úvod přípravy v Tipsport lize rozdrtila jiný druholigový celek Táborsko 7:0 a Bohemians 1905 si v zimním turnaji v souboji dvou pražských týmů poradili s „béčkem“ Sparty. Při utkání byla poprvé v Česku otestovaná takzvaná kalibrovaná čára pro posuzování ofsajdových situací.

Plzeň si na úvod přípravy do Luční ulice tradičně pozvala slabšího soupeře a proti Písku si zastřílela. Skóre otevřel nejlepší střelec ligového podzimu Beauguel, šest z osmi gólů ale dala Viktoria třetímu týmu ČFL až po změně stran. Dvakrát se za druhý celek ligové tabulky trefili záložník Čermák a obránce Havel. První poločas odehrála i nová plzeňská posila ofenzivní univerzál Potočný.

Liberecký trenér Kozel nasadil proti Chrudimi do obou poločasů dvě rozdílné jedenáctky a jeho svěřenci nepotvrdili roli jasného favorita. Předposlední tým druhé ligy držel se soupeřem z nejvyšší soutěže krok herně i v počtu šancí a v 74. minutě rozhodl jediným gólem, který dal Průcha. Druholigového soupeře neporazil ani Zlín, který proti Líšni v závěru zachránil aspoň remízu 2:2.

Naopak Mladá Boleslav proti druholigovému týmu nezaváhala. Na drtivém vítězství 7:0 nad Táborskem ve skupině B Tipsport ligy se gólově podílelo sedm různých hráčů, mezi nimi z penalty i čtyřicetiletý veterán Matějovský.

Při úvodním utkání skupiny A v pražských Horních Počernicích asistoval videorozhodčí a sudí poprvé v Česku vyzkoušeli lajnu posuzující ofsajdy. Kalibrovanou čáru si komise rozhodčích naplánovala otestovat ve třech duelech zimního turnaje. Bohemians poslala nad sparťanským „béčkem“ do vedení nová tvář Nazarov a po změně stran zpečetil výhru nad druhým týmem druhé ligy Koubek.

Kučera posílil Hradec

První zimní posilou fotbalistů Hradce Králové se stal záložník Jakub Kučera. Čtyřiadvacetiletý středopolař přestoupil do východočeského týmu z druholigové Líšně a v novém působišti podepsal podle klubového webu víceletou smlouvu.

Kučera je odchovancem Zbrojovky Brno, za kterou si v roce 2016 připsal dosud jediný prvoligový start. Působil v Blansku, Vítkovicích, Znojmě a od léta 2020 v jiném brněnském klubu Líšni.

„V Líšni se vypracoval na klíčového hráče, určitě patří mezi nejlepší fotbalisty ve druhé lize. Slibujeme si od něj, že zvýší konkurenci v naší středové řadě a pomůže nám navázat na to, co se nám podařilo na podzim,“ uvedl sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou.

Přípravná fotbalové utkání:

Viktoria Plzeň – Písek 8:0 (2:0)

Branky: 48. a 73. Čermák, 55. a 79. Havel, 18. Beauguel, 40. Bucha, 58. Chorý z pen., 76. Mosquera.

I. poločas: Hruška – Řezník, Gabriel, Hejda, Hybš – Bucha, Ndiaye – Potočný, Šulc, Sýkora – Beauguel.

II. poločas: Hruška – Koželuh, Kaša, Pernica, Havel – Káčer, Janošek – Kayamba, Čermák, Mosquera – Chorý. Trenér: Bílek.

Slovan Liberec – Chrudim 0:1 (0:0)

Branka: 74. Průcha.

I. poločas: Vliegen – Fukala, Plechatý, Purzitidis, Mikula – Havelka, Michal – Matoušek, Stoch, Gembický – Rondič.

II. poločas: Knobloch – Koscelník, Lehoczki, Chaluš, Juzvak – Tiéhi, Faško – Mészáros, Tupta, Nečas – Novotný. Trenér: Kozel.

Zimní fotbalová Tipsport liga:

Skupina A (Xaverov – Horní Počernice):

Bohemians Praha 1905 – Sparta Praha B 2:0 (1:0)

Branky: 41. Nazarov, 51. Koubek.

I. poločas: Valeš – Nový, Köstl, Vondra, Vala – Fulnek, Mareček, Nazarov, Novák – Koubek, Ugwu.

II. poločas: Valeš – Dostál, Krch, Hašek, Kovařík – Květ, Nazarov, Jindřišek, Beran – Koubek, Keita. Trenér: Klusáček.