Voráčovou zavřeli do hotelu k Djokovičovi. Česká tenistka opustí Austrálii

Voráčovou zavřeli do hotelu k Djokovičovi. Česká tenistka opustí Austrálii; Zdroj foto: ČTK

Voráčová přitom přijela do Melbourne už na začátku ledna a odehrála tu první zápas čtyřhry na přípravném turnaji před blížícím se Australian Open.

Podle ABC je ale od čtvrtka ve stejném karanténním hotelu v Carltonu jako Novak Djokovič, kterému australské úřady zamítly výjimku, aby jako proti koronaviru neočkovaný cizinec mohl do země. Rodačka ze Zlína dostala rovněž výzvu k tomu, aby odletěla.

„Můžeme potvrdit, že česká tenistka Renata Voráčová je ve stejné detenci jako Djokovič, spolu s několika dalšími tenisty. Náš generální konzulát v Sydney situaci nyní řeší a s tenistkou je ve spojení,“ sdělilo české ministerstvo zahraničních věcí serveru Echo24.

„Rozhodla se z důvodu omezené možnosti trénování další účast na turnaji vzdát a z Austrálie odcestovat. Naše zastupitelské úřady v Austrálii jí jsou nápomocny při vyřizování formalit k opuštění země.“

Podle Australanů Voráčová uplatňovala stejnou výjimku jako Srb, tedy že v posledním půl roce prodělala covid, a má tedy dostatek protilátek. 

„Podle našich informací prokázala bezinfekčnost způsobem opravňujícím k účasti na turnaji. Dokonce již odehrála jeden zápas. Z tohoto důvodu jsme podali prostřednictvím velvyslanectví v Canbeře u australských orgánů protestní nótu a žádáme je o vysvětlení situace,“ dodalo pro Echo24 ministerstvo prostřednictvím Anety Kovářové z odboru komunikace.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *