Už se na tiskovce nerozbrečím, slíbila Ósakaová. Loni se modlila za konec roku

Už se na tiskovce nerozbrečím, slíbila Ósakaová. Loni se modlila za konec roku; Zdroj foto: Associated Press

Na Silvestra měla čtyřiadvacetiletá Japonka pro fanoušky na sociálních sítích jednoduchý vzkaz: „Nikdy jsem nebyla tak nadšená z toho, že je rok u konce, jako právě letos.“

Bývalá světová tenistka číslo jedna zažila sešup. Po vyhraném Australian Open se uzavřela do sebe, v Paříži přiznala, že jí mediální pozornost nedělá dobře, a odmítla hodit na tiskovky, nakonec se z turnaje úplně odhlásila. Sezonu ukončila už v září po porážce ve třetím kole US Open.

„Pro tenhle rok mám mám hlavní cíl a vůbec nemá co dělat s výsledky. Chtěla bych se, kdykoli vstoupím na kurt, především bavit. Můžu klidně odejít ze zápasu jako poražená, ale musím vědět, že jsem udělala maximum,“ přeje si.

Prý byla vždy hráčkou, která hodně kouká na žebříček a řeší až příliš výsledky. „Ale v první řadě hraju tenis pro zábavu. I proto mám ještě jeden cíl: Už nikdy se nerozbrečím na tiskové konferenci,“ prohlásila na úvodním turnaji sezony v Melbourne.

V srpnu na klání v Cincinnati totiž s brekem opustila místnost pro rozhovory poté, co jeden z novinářů naznačil, že navzdory její avizované averzi k médiím má z pozornosti kamer a objektivů profit.

„To už se nestane. Řekla jsem si, že teď prostě budu sama sebou, a je na vás, jak si mě vykreslíte,“ dodala.

Poté, co vypadla z US Open, si dávala dvouměsíční očistu, nesáhla na raketu a snažila se na tenisový kolotoč nemyslet. 

„Byla to taková dekomprese od tlaku, který jsem si na sebe sama vytvářela. Hodně jsem se vídala s přáteli a s rodinou. Hodně jsem s nimi mluvila a to mi pomáhalo,“ vyprávěla Ósakaová.

Od listopadu se zase začala připravovat na novou sezonu. „Musím moc poděkovat mému týmu, že na mě nezanevřel. Popravdě, kdybych byla v jejich kůži, nechtěla bych se sebou spolupracovat. Nebyla jsem k nim moc fér, o spoustě věcí jsem s nimi nechtěla mluvit,“ řekla otevřeně. 

Nutno říct, že příprava se jí zjevně povedla: úspěšně vstoupila do prvního přípravného podniku před grandslamovou obhajobou v Melbourne. Dnes ji čeká čtvrtfinále proti Andree Petkovicové z Německa.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *