Prokop si na Dakaru hrál se Švédem a celkově je osmý

Prokop si na Dakaru hrál se Švédem a celkově je osmý; Zdroj foto: Reuters

Martin Prokop ve Fordu obsadil etapě osmé místo a stejnou pozici drží i celkově. Přeskočil totiž l Argentince Sebastiana Halperna s Mini.

Vedení si upevnil Násir Attíja z Kataru. Český jezdec na továrního jezdce Toyoty ztrácí hodinu a půl.

Trojnásobnému dakarskému vítězi Attíjovi nahrála ztráta Francouze Sébastiana Loeba, který na něj ztratil přes patnáct minut a klesl na průběžně třetí pozici. Druhý je nyní domácí pilot Jazíd Rádžhí ze Saúdské Arábie s další Toyotou.

Nelepší čas v pátek zajel Oriol Terranova ve speciálu Prodrive. Prokop za ním zaostal o 5:45 minuty.

„Máme za sebou půlku Dakaru. Nevím, jaký výsledek, ale asi to nebude úplně špatné,“ řekl Prokop v cíli.

„Byla to zvláštní etapa. Relativně rychlá, až mi z toho občas bylo špatně, ale posledních 40 kilometrů v krásných dunách jsme si užili. Dojel nás Mattias Ekström a zkusil jsem se ho chytit, což se mi povedlo. Jel jsem mu vyloženě na nárazníku, viděl jsem, jak brzdí a bylo to sranda. Kluci z toho měli taky veselo, protože jsme si hráli, jako kdybychom nebyli na Dakaru a bylo nám jedno, co děláme,“ prohodil jezdec Benzina Orlen Teamu o „tandemové“ jízdě se Švédem v Audi.

V závěru se mu navíc podařilo rychle najít kontrolní bod a posunout se ještě v pořadí etapy výše. „Alespoň jsme si zlepšili náladu, protože posledních pár etap jsme se snažili, ale furt jsme byli kolem dvacítky. Nic zajímavého. Dnes jsme si to ale pocitově vylepšili a jdeme odpočívat s lepší náladou,“ dodal pilot týmu Benzina Orlen.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *