Hertl řídil v NHL výhru San Jose, gól dali Palát i Frk. Voráček odehrál 1000. zápas; Zdroj foto: Reuters

San Jose položilo základ úspěchu v úvodní třetině, po níž vedlo o tři branky. Skóre otevřel Matt Nieto a po Hertlově přihrávce se prosadil střelou od levého mantinelu Timo Meier.

Český útočník zvýšil na 3:0 z přečíslení tři na dva, ve kterém se trefil z mezikruží k pravé tyčce. Hertl si připsal v posledních jedenácti utkáních patnáct bodů (9+6).

Buffalo snížilo na rozdíl jedné branky, přičemž tu kontaktní vstřelilo v předposlední minutě, ale neodvrátilo pátou porážku za sebou.

Ondřej Palát přispěl k vítězství Tampy Bay 4:1 nad Calgary, když překonal Daniela Vladaře, který chytal téměř po měsíci a zastavil 29 střel.

Vladař odolával až do 33. minuty, v níž ho z rychlého protiútoku překonal Corey Perry. Zbývající tři góly, kterými Tampa zvýšila na 4:0, inkasoval v poslední třetině. Po vydařené kombinaci přidal do prázdné branky druhý gól Brayden Point.

Palát se v 51. minutě prosadil z předbrankového prostoru po přihrávce Nikity Kučerova od zadního mantinelu a o čtrnáct sekund později skóroval střelou z mezikruží Alex Killorn. Čestný úspěch Calgary zaznamenal Dillon Dube.

Jakub Voráček odehrál jako dvanáctý český hráč tisící utkání v základní části NHL, ve kterém s Columbusem podlehl 1:3 domácímu New Jersey.

Voráček oblékal v NHL pouze dres Philadelphie a Columbusu, který jej draftoval v roce 2007 jako sedmého v pořadí. Zkušený útočník strávil v jubilejním utkání na ledě dvacet minut, ale nerozšířil statistiku 1+22 z této sezony a vyšel potřetí za sebou naprázdno.

Hlavní postavou zápasu byl Jack Hughes, který připravil ve 42. minutě vítězný gól pro Jespera Bratta a v závěru uklidnil New Jersey trefou na konečných 3:1. Pavel Zacha chyběl domácím kvůli covidovému protokolu.

Martin Frk ozdobil první start v ročníku gólem, ale s Los Angeles doma prohrál s Nashvillem 2:4. Nashville vedl na začátku prostřední třetiny 3:0, ale v polovině zápasu snížil Dustin Brown a kontaktní branku vstřelil v 51. minutě Frk.

Osmadvacetiletý útočník, jenž nastoupil v NHL v minulé sezoně jen v jednom utkání (únor 2021), hýřil aktivitou a vyslal celkem šest střel. Ujal se až pokus v přesilové hře, ve které se prosadil ranou zpoza pravého kruhu. Aktivnější tým Los Angeles, který soupeře přestřílel 48:19, vyrovnat nezvládl a inkasoval při hře bez gólmana.

Ve čtvrtečním programu bodoval i Radek Faksa, jenž pomohl asistencí k výhře Dallasu 6:5 nad Floridou po nájezdech. Na straně poražených přihrál na jeden gól Radko Gudas.

Karel Vejmelka si připsal třetí výhru v sezoně a první od 30. listopadu poté, co i díky jeho 32 zákrokům Arizona porazila doma Chicago 6:4.

Výsledky NHL:

Boston – Minnesota 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 7. T. Hall, 36. Marchand – 16. Kaprizov, 17. Sturm, 33. Boldy. Střely na branku: 38:30. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. T. Hall (Boston), 3. Brodin (Minnesota).

Buffalo – San Jose 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky: 28. Skinner, 59. Girgensons – 13. Nieto, 14. Meier (Hertl), 18. Hertl. Střely na branku: 39:21. Diváci: 8117. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Hill (oba San Jose), 3. Skinner (Buffalo).

Tampa Bay – Calgary 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 33. Perry, 43. B. Point, 51. Palát, 51. Killorn – 56. Dube. Střely na branku: 33:27. Vladař odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval čtyři góly z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 87,9 procenta. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

New Jersey – Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 1. Tatar, 42. Bratt, 59. J. Hughes – 5. Domi. Střely na branku: 28:32. Diváci: 11.523. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Bratt, 3. Blackwood (všichni New Jersey).

Philadelphia – Pittsburgh 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)

Branky: 29. Atkinson, 53. Lindblom – 13. a 15. Rust, 17. a 51. Guentzel, 49. Rodrigues, 52. Boyle. Střely na branku: 20:32. Diváci: 17.944. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Guentzel, 3. Jarry (všichni Pittsburgh).

Dallas – Florida 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:3, 1:1 – 0:0)

Branky: 13. Raffl (Faksa), 22. Gurjanov, 34. Robertson, 34. Seguin, 47. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Pavelski – 9. a 21. Barkov, 25. Hörnqvist (Gudas), 38. Weegar, 60. Huberdeau. Střely na branku: 36:42. Diváci: 17.678. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov (Dallas), 2. Barkov (Florida), 3. Jamie Benn (Dallas).

Colorado – Winnipeg 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Branky: 26., 36. a 58. Landeskog, 17. Kadri, 31. Rantanen, 53. MacKinnon, 60. Byram – 3. Scheifele. Střely na branku: 42:35. Diváci: 15.171. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. MacKinnon, 3. E. Johnson (všichni Colorado).

Arizona – Chicago 6:4 (2:0, 1:2, 3:2)

Branky: 20., 45. a 60. J. Larsson, 4. Mayo, 30. Boyd, 44. Keller – 22. Dach, 26. Entwistle, 47. J. Toews, 54. DeBrincat. Střely na branku: 26:36. Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání, inkasoval čtyři góly z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 11.632. Hvězdy zápasu: 1. J. Larsson, 2. Boyd, 3. Gostisbehere (všichni Arizona).

Vegas – NY Rangers 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 19. a 53. Marchessault, 29. Mark Stone, 34. Janmark, 43. Howden – 21. Kreider. Střely na branku: 35:19. Diváci: 18.117. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Janmark, 3. Howden (všichni Vegas).

Los Angeles – Nashville 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 30. D. Brown, 51. Frk – 4. F. Forsberg, 20. Duchene, 23. Luff, 59. Trenin. Střely na branku: 48:20. Diváci: 14.359. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg (Nashville), 2. D. Brown (Los Angeles), 3. Saros (Nashville).

3. Colorado 30 20 2 8 130:97 42
4. Minnesota 32 20 2 10 119:100 42
5. Winnipeg 33 16 5 12 99:99 37
6. Dallas 30 16 2 12 88:90 34
7. Chicago 34 11 5 18 81:118 27
8. Arizona 32 7 3 22 70:124 17