Michkovi bouchl airbag ve vestě, přesto byl znovu v nejlepší desítce etapy

Michkovi bouchl airbag ve vestě, přesto byl znovu v nejlepší desítce etapy; Zdroj foto: Reuters

Motocyklista Martin Michek pokračuje ve stabilních výkonech. Ve čtvrtek si připsal desáté místo v etapě. Jezdec týmu Orion-Moto Racing Group ztratil na vítězného Tobyho Price z Austrálie 11:21 minuty. Druhý v etapě skončil dnes už bývalý jezdec MotoGP Danilo Petrucci, který jede svůj první Dakar.

Celkově si drží vedení Brit Sam Sunderland na stroji Gas Gas s náskokem dvě a půl minuty na Matthiase Walknera s KTM. Michek na stroji stejné značky je už v top 20, posunul se na devatenáctou příčku.

„Dnešní etapa byla dost tvrdá, bylo tady úplně všechno, co Dakar nabízí. Na cestách byly kameny, jeli jsme po tvrdších pistách, ale nechyběly také technické pasáže,“ prohlásil v cíli český jezdec.

Na trati ho potkal nečekaný problém. „Dneska mi ještě bouchl airbag v mé vestě. Nebylo to pádem, ale tlakem při přetížení. Překonával jsem dunu, která byla hodně příkrá a po výjezdu z ní to bouchlo. Jede se tak rychle, že máme takové přetížení, po kterém vesta exploduje,“ vysvětlil.

Jihoafrický automobilový závodník Giniel de Villiers dostal letos už druhý trest za kolizi s motorkářem. Pilot Toyoty inkasoval po pětitunovém trestu za předchozí incident výraznou penalizaci v podobě pěti hodin. De Villiers tak ztratil šanci bojovat o svůj premiérový dakarský titul.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *