Pabiška skončil po pádu na Rallye Dakar v nemocnici, Prokop je celkově osmý

Pabiška skončil po pádu na Rallye Dakar v nemocnici, Prokop je celkově osmý; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop ve Fordu obsadil v obsadil v nejdelší letošní etapě 16. místo a průběžně klesl o jednu pozici na osmou příčku.

Motocyklista Martin Michek na KTM skončil na 11. pozici. Nejlepší čas si připsal Španěl Joan Barreda na Hondě, na nějž český závodník ztratil přes 14 minut.

Rallye předčasně skončila pro zkušeného motocyklistu Davida Pabišku, který měl pád a musel být přepraven do nemocnice.

„Je po základním ošetření, při vědomí a míří do nemocnice na důkladnější vyšetření. Odnesla to snad jen žebra a klička,“ uvedli zástupci slovenského Jantar Teamu na Facebooku. Pabiška startoval na třináctém Dakaru.

Michek v cíli „erzety“ neskrýval únavu. „Odsýpalo to, opravdu velmi rychlá etapa. Držel jsem plný plyn do poslední chvíle, maximálkou 165 km/h jsem jel hned několikrát,“ uvedl jezdec týmu Orion-Motor Racing Group,

„Teď musím na přejezd a půjdu si na chvíli lehnout. Ještě nás čeká asi 140 kilometrů do bivaku a za dnešek zdoláme celkem 800 kilometrů, což je fakt raketa,“ dodal závodník, který se  celkově posunul o příčku kupředu na 21. pozici.

V čele soutěže motocyklistů zůstává Sam Sunderland z Velké Británie na stroji Gas Gas. Na druhém místě je se ztrátou tří minut Mattihias Walkner s KTM a třetí Adrien van Beveren v sedle Yamahy.