Pabiška skončil po pádu na Rallye Dakar v nemocnici, Loprais byl v etapě šestý

Pabiška skončil po pádu na Rallye Dakar v nemocnici, Loprais byl v etapě šestý; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop ve Fordu obsadil v obsadil v nejdelší letošní etapě 16. místo a průběžně klesl o jednu pozici na osmou příčku. V celkovém pořádí si vedení udržel Násir Attíja s Toyotou, český jezdec na něj ztrácí přes 73 minut.

Aleš Loprais v kamionu Praga obsadil šestou pozici a v celkové výsledkové listině si drží pátý. Martina Macíka postihly problémy a nabírá ztrátu.

Ignacio Casale musel dokonce bojovat s požárem své Tatry. „V náročném terénu čtvrté etapy urazil odletující kámen olejovou hadici a auto začalo hořet. Posádce se podařilo auto uhasit, ale etapu asi nedokončí. Tým je odhodlaný udělat vše proto, aby posádka mohla nastoupit do další etapy,“ uvedl tým Tatra Buggyra Racing v oficiálním prohlášení.

V případě úspěšné opravy by Chilan mohl pokračovat dál, ale jeho čas by byl postižen velkou penalizací.

V čele soutěže kamionů zůstává Dmitrij Sotnikov s Kamazem, etapové vítězství si připsal jeho krajan a týmový kolega Eduard Nikolajev. Ruským vozům patří první tři příčky průběžného pořadí.

Motocyklista Martin Michek na KTM skončil na 11. pozici. Nejlepší čas si připsal Španěl Joan Barreda na Hondě, na nějž český závodník ztratil přes 14 minut.

Rallye předčasně skončila pro zkušeného motocyklistu Davida Pabišku, který měl pád a musel být přepraven do nemocnice.

„Je po základním ošetření, při vědomí a míří do nemocnice na důkladnější vyšetření. Odnesla to snad jen žebra a klička,“ uvedli zástupci slovenského Jantar Teamu na Facebooku. Pabiška startoval na třináctém Dakaru.

Attíja ve středu zažil den plný čtyřek: ve 4. etapě 44. ročníku rallye slavil 44. etapové vítězství. K prvenství mu ale dopomohla i dodatečná dvouminutová penalizace Jazída Rádžhího ze Saúdské Arábie, jenž kvůli ní klesl na páté místo. Attíja si mírně upevnil vedení, druhého Sébastiena Loeba z Francie porazil o 25 sekund a celkově má k dobru přes 38 minut.

Prokop ztratil na první místo 18:40 minuty. „Byla to docela zajímavá etapa, i když zejména po startu byla extrémně rychlá. Přežili jsme jeden těžký moment, kdy jsme jeli malinko mimo trať a vlétli jsme do obrovských děr. Tam nás to hodně rozhodilo,“ uvedl jezdec Benzina Orlen Teamu.

Michek v cíli „erzety“ neskrýval únavu. „Odsýpalo to, opravdu velmi rychlá etapa. Držel jsem plný plyn do poslední chvíle, maximálkou 165 km/h jsem jel hned několikrát,“ uvedl jezdec týmu Orion-Motor Racing Group,

„Teď musím na přejezd a půjdu si na chvíli lehnout. Ještě nás čeká asi 140 kilometrů do bivaku a za dnešek zdoláme celkem 800 kilometrů, což je fakt raketa,“ dodal závodník, který se  celkově posunul o příčku kupředu na 21. pozici.

V čele soutěže motocyklistů zůstává Sam Sunderland z Velké Británie na stroji Gas Gas. Na druhém místě je se ztrátou tří minut Mattihias Walkner s KTM a třetí Adrien van Beveren v sedle Yamahy.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *