Házenkáři přerušili přípravu před evropským šampionátem, mají dva nakažené

Házenkáři přerušili přípravu před evropským šampionátem, mají dva nakažené; Zdroj foto: ČTK

Nový případ nákazy v mužstvu dnes nepřibyl, další testování je na programu v pátek. Do šampionátu mají svěřenci trenéra Rastislava Trtíka vstoupit 13. ledna v Bratislavě zápasem se Španělskem.

Český celek zahájil závěrečnou přípravu na šampionát v Ostravě na začátku týdne a vstupní testy na koronavirus odhalily dva pozitivní případy. Jedním z nakažených je nejmenovaný hráč a druhým pak člen realizačního týmu. Trenér Trtík na závěrečný kemp povolal 21 házenkářů.

U obou nakažených byly také dnešní testy pozitivní a zároveň se potvrdila varianta viru omikron. „Kvůli výsledkům sekvenace, které potvrdily obavy z nakažlivější varianty omikron, byla příprava preventivně přerušena až do pátečních třetích kontrolních testů. Kádr je i nadále za přísných protiepidemických pravidel separován na jednolůžkových pokojích,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí házenkářského svazu Kryštof Rossmann.

„Páteční odběry budou z hlediska inkubační doby viru zásadní. Podle jejich výsledků se posléze v souladu s hygienickými pravidly Evropské házenkářské federace (EHF) určí další protiepidemický postup přípravy před šampionátem,“ doplnil.

Český tým má pro případ zhoršení situace připravené náhradníky. „V povinných termínech stanovených EHF se testují a hygienické podmínky účasti na šampionátu plní také dalších 14 hráčů širší nominace, kteří budou v případě šíření nákazy uvnitř týmu připraveni do turnaje naskočit,“ uvedl mluvčí.

Vedle českého týmu má pozitivní případy dalších sedm reprezentací včetně jednoho ze soupeřů Trtíkova výběru v základní skupině Švédska. Zbylým protivníkem je Bosna a Hercegovina. Do další fáze turnaje projdou z každé skupiny dva nejlepší celky.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *