Prokop na Dakaru o místo klesl, Michek už dohání Brabce

Prokop na Dakaru o místo klesl, Michek už dohání Brabce; Zdroj foto: ACO/DPPI

Martin Prokop po šestnáctém nejlepším etapovém čase klesl celkově ze šesté příčky na pozici sedmou.

V průběžném pořadí se vedení upevnil trojnásobný vítěz Dakaru Násir al-Attíja s Toyotou, který navýšil své vedení před Sébastienem Loebem na 37:40 minuty. Prokop na Katařana ztrácí téměř 55 minut.

Al-Attíjův týmový kolega Giniel de Villiers dostal po pondělní etapě pětiminutový trest za kolizi s motocyklistou Cesarem Zumaranem z Chilem a Jihoafričan je navíc blízko dalšímu trestu za podobný incident.

Z českých motorkářů si v etapě vedl nejlépe třináctý Martin Michek. Jezdec týmu Orion-Moto Racing Group se tak celkově posunul na 23. místo, hned za krajana Jana Brabce. Tem byl v úterý klasifikován na 31. pozici a před Michkem má náskok už jen 24 sekund. Milan Egnel v úterý dojel 41. a David Pabiška padesátý.

V etapě kraloval poprvé v kariéře Joaquim Rodrigues z Portugalska na stroji značky Hero, Michek za ním zaostal o 5:27 minuty,

V celkovém pořadí si vedení udržel Australan Sam Sunderland na stroj Gas Gas. Před Nizozemcem Adrianem van Beverenem s Yamahou má však náskok pouhých čtyř sekund. O dalších 86 sekund zpět je vítěz z roku 2018 Matthias Walkner v sedle KTM.

Aktualizujeme…

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *