Bolek po podzimním zkratu se Spartou končí v Karviné, Baník uvítal posilu z Plzně

Bolek po podzimním zkratu se Spartou končí v Karviné, Baník uvítal posilu z Plzně; Zdroj foto: ČTK

S obráncem Adamem Jánošem, u nějž se dotahuje možné hostování z Baníku Ostrava, zahájili dnes fotbalisté Karviné přípravu na jarní část prvoligové sezony. Vedle devětadvacetiletého defenzivního hráče se k týmu Bohumila Páníka připojili odpoledne také ostravský záložník Ondřej Chvěja nebo brankář Pavol Bajza ze Slovácka. V úterý doplní soupisku ještě třetí hráč z Ostravy, gambijský obránce Muhammed Saneh.

Klub naopak opustili Matěj Jurásek, jenž se vrátil z hostování do pražské Slavie, a záložník Aleš Nešický s brankářem Petrem Bolkem, kteří dostali od vedení klubu povolení hledat si angažmá. Slezané o změnách informovali na svém webu.

Vedle kvarteta nových tváří se k týmu vrací Martin Vlachovský, jenž hostoval v druholigovém Prostějově, a Ukrajinec Ivan Želizko. Ten působil rok v lotyšském klubu Valmeira.

Kouč Páník zatím nemá tým kompletní, někteří hráči se z různých důvodů připojí do konce týdne. Vedle Juráska, Nešického a Bolka se do přípravy nezapojili ani dlouhodobě zranění Rafael Tavares a Daniel Bartl.

Baník posílil Falta

Už bez stopera Davida Lischky, ale s novou posilou Šimonem Faltou dnes zahájili přípravu na jarní část sezony fotbalisté Ostravy. V pátém týmu tabulky došlo během posledních dnů i k dalším změnám.

Stoper Lischka, autor tří podzimních gólů, na odpolední sraz na Bazalech dorazil, ale už si sbalil jen věci a v úterý se má hlásit na úvodním tréninku Sparty, která si jej stáhla z hostování.

„David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta mohla za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena,“ uvedl sportovní ředitel Alois Grussmann v oficiálním klubovém vyjádření.

Baník má o hráče nadále zájem, Sparta jej nabízí výměnou za nigerijského útočníka Yiru Sora a doplatek. Taková dohoda mezi kluby je ale zatím v nedohlednu, proto Lischka začíná přípravu na Letné.

Vedle Lischky v Ostravě scházeli také Adam Jánoš, Muhammed Sanneh a Ondřej Chvěja, kteří odcházejí na hostování do Karviné, ačkoliv gambijský bek zatím jen formou testů. Na první trénink naopak dorazili z hostování ve druhé lize Jiří Boula (Táborsko) a Lukáš Cienciala (Dukla Praha), běloruský reprezentant Arťom Koncevoj na úvodním tréninku ještě scházel, protože absolvoval zátěžové testy a do společné přípravy se zapojí v úterý.

Během úterka by měla Ostrava dotáhnout rovněž příchod stopera Martina Chlumeckého, který se nedohodl na prodloužení smlouvy s Teplicemi a v Baníku by mohl být náhradou za Lischku.

Liberec beze změn, Pardubice mají dvě posily

Fotbalisté Pardubic odstartovali přípravu na jarní část prvoligové sezony se dvěma novými hráči. Do týmu přibyli stoper Marek Opluštil a útočník Nana Akosah-Bempah. Kádr naopak opustili hráči na hostování Mojmír Chytil, Jiří Sláma, Michal Beran a Ladislav Dufek, v rodné Brazílii zůstal Júnior Ramos. Východočeši o tom informovali na klubovém webu.

Zatím beze změn v kádru oproti podzimní části sezony zahájili zimní přípravu fotbalisté Liberce. Slovan už v minulých dnech definitivně opustil obránce Taras Kačaraba, který po ročním hostování ve Slavii zamířil do Edenu natrvalo na přestup. Trenér Severočechů Luboš Kozel nevyloučil posílení kádru.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *