Skvělý Nosek. Český útočník gólem a nahrávkou pomohl Bostonu k vítězství v Detroitu; Zdroj foto: Reuters

Detroit se sice ujal vedení zásluhou Tylera Bertuzziho, ale pak už skórovali jen hosté. Bruins utkání definitivně rozhodli třemi góly během pěti minut ve druhé třetině, přičemž Nosek se podílel na posledních dvou. Ve 48. minutě asistoval u čtvrté trefy Trenta Frederica a v 51. minutě střelou mezi betony skóre uzavřel.

Čeští útočníci Pittsburghu Dominik Simon a Radim Zohorna se zapsali do statistik při výhře 8:5 v přestřelce se San Jose.

Penguins vedli po první třetině 6:1 a zdálo se, že o vítězi není pochyb. Sharks se jim ale dokázali ve třetí třetině přiblížit až na rozdíl jedné branky (6:5). Pak ale zkompletovali hattrick Evan Rodrigues a Bryan Rust a rozhodli o vítězství domácích.

Simon si připsal asistenci u druhého Rodriguesova gólu v 5. minutě, Zohorna v 17. minutě přihrál zpoza branky na gól Kasperu Björkqvistovi, jenž se trefil hned v prvním utkání NHL v kariéře.

Výsledky NHL:

Detroit – Boston 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 12. Bertuzzi – 15. Bergeron, 28. Haula, 46. McAvoy, 48. Frederic (Nosek), 51. Nosek. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17.973. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Nosek, 3. Swayman (všichni Boston).

NY Rangers – Tampa Bay 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 8., 13. a 37. Zibanejad, 15. R. Strome. Střely na branku: 21:38. Diváci: 16.885. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Šesťorkin, 3. Kreider (všichni NY Rangers).

Pittsburgh – San Jose 8:5 (6:1, 0:1, 2:3)

Branky: 2., 5. a 58. Rodrigues (na druhou Simon), 7., 20. a 60. Rust, 4. Guentzel, 17. Björkqvist (R. Zohorna) – 16. Barabanov, 35. B. Burns, 41. Nieto, 44. E. Karlsson, 45. Couture. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.066. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Sawchenko (San Jose).