Šok v nastaveném čase. Slavia přišla o tři body proti Feyenoordu gólem v 93. minutě; Zdroj foto: Reuters

Fotbalisté Slavie v předposledním pátém utkání skupiny Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu neudrželi v dlouhé přesilovce vedení a gólem inkasovaným ve třetí minutě nastavení remizovali 2:2. Pražany poslal ve 12. minutě do vedení Peter Olayinka, do pauzy srovnal střídající Cyriel Dessers. V 66. minutě se trefil další střídající hráč Jan Kuchta, ale v nastavení navzdory oslabení zařídil dělbu bodů druhou brankou v zápase Dessers. Třetí celek nizozemské ligy hrál od 36. minuty bez vyloučeného Guuse Tila.

Slavia soupeři nedokázala oplatit úvodní venkovní porážku 1:2. Český šampion i tak udržel ve čtyřčlenné tabulce postupové druhé místo o bod před třetím Unionem Berlín, na jehož hřišti 9. prosince nastoupí k závěrečnému zápasu. Pražanům stačí k účasti ve vyřazovacích bojích remíza.

Tabulku vede Feyenoord o čtyři body před Slavií a už má jisté prvenství. Vítězové skupin nové soutěže postupují do osmifinále, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s celky na třetích místech v Evropské lize.

Slavia Praha – Feyenoord Rotterdam 2:2 (1:1)

Branky: 12. Olayinka, 66. Kuchta – 31. a 90.+3 Dessers. Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare (všichni Fin.). ŽK: Ousou, Krmenčík, Masopust, Ševčík, Kuchta, Kačaraba – Malacia, Dessers, Kökcü. ČK: 36. Til (Feyenoord). Diváci: 14.562.

Slavia: Mandous – Bah (90.+2 Traoré), Ousou, Kačaraba, Oscar – Holeš – Masopust (46. Kuchta), Stanciu, Lingr (78. Ekpai), Olayinka – Schranz (62. Ševčík). Trenér: Trpišovský.

Feyenoord: Marciano – Pedersen, Trauner, Senesi (85. Geertruida), Malacia – Aursnes, Kökcü, Til – Toornstra (78. Džahánbachš), Linssen (18. Dessers), Sinisterra (85. Nelson). Trenér: Slot.