Parádní premiéra. Macháč porazil Gasqueta a Češi vedou v Davis Cupu nad Francií 1:0

Parádní premiéra. Macháč porazil Gasqueta a Češi vedou v Davis Cupu nad Francií 1:0; Zdroj foto: Reuters

Vítězný bod může přidat Jiří Veselý, který se v souboji jedniček střetne s Adrianem Mannarinem. Za nerozhodného stavu by vítěze utkání určila čtyřhra, do níž jsou nahlášeni Jiří Lehečka a Zdeněk Kolář a šampioni Turnaje mistrů Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut.

Zápas Macháče s Gasquetem začal maratonským gamem, v kterém český tenista prohrával 0:40, ale podání si nakonec udržel. Ve třetí hře sice čistou hrou po nepřesnostech o servis přišel, ale vzápětí stejným způsobem získal Gasquetovo podání. Od té doby si jednadvacetiletý Macháč držel servis jistěji a v tie-break vyhrál 7:3 díky větší odvaze a třeba výpadu k síti se šťastným volejem.

Ve druhém setu už Macháč téměř nechyboval. Francouze trápil dle taktických pokynů i vysokými míči a rychle mířil k výhře. Dvakrát získal brejk a utkání ukončil dvěma esy v řadě.

„Byl jsem nadšený, že můžu hrát a jsem moc šťastný, že jsem debut zvládl. Ukázal jsem srdce,“ řekl Macháč na kurtu. „První game byl hodně důležitý, byl jsem hodně nervózní, ale bojoval jsem o každý míč. Postupně jsem se rozehrál a ve druhém setu už byl lepší.“

Třetím celkem skupiny C jsou jsou Britové, s nimiž se Češi utkají v neděli a Francie o den dříve. Do čtvrtfinále postoupí vítězové šesti skupiny, které se hrají také v Turínu a Madridu, a dva nejlepší celky z druhých míst.

Skupina C v Innsbrucku:

Francie – ČR 0:1 po první dvouhře. Gasquet – Macháč 6:7 (3:7), 2:6.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *