Džeko úřadoval. Inter díky dvěma trefám bosenského útočníka porazil Šachtar

Džeko úřadoval. Inter díky dvěma trefám bosenského útočníka porazil Šachtar; Zdroj foto: Reuters

Inter se mohl proti ukrajinskému soupeři dostat poprvé do vedení v 58. minutě, kdy se prosadil Lautaro Martínez, jeho branka ale nebyla uznána kvůli předchozímu faulu Džeka. Bosenský útočník ale svůj přečin napravil o chvíli později, kdy si naběhl na odražený míč a střelou z hranice pokutového území otevřel skóre. Pětatřicetiletý kanonýr vzápětí přidal po centru Perišiče i druhý gól a vstřelil jubilejní padesátou branku v evropských soutěžích. V Lize mistrů jich zaznamenal již 25.

Italský mistr Inter se ujal s deseti body vedení ve skupině D, a pokud Real Madrid neprohraje na hřišti Šeriffu Tiraspol, bude mít jistý postup. Poslední Šachtar v evropských pohárech končí.

Ajax prohrál v Istanbulu první poločas poté, co ve 22. minutě proměnil penaltu Ghezzal. Hostům ale pomohlo střídání kanonýra Hallera, který v 54. minutě vyrovnal a o čtvrt hodiny později i výsledek otočil. Útočník z Pobřeží slonoviny vstřelil v tomto ročníku Ligy mistrů již devět branek a dělí se o post nejlepšího střelce s Robertem Lewandowským z Bayernu Mnichov. Ajax ještě neztratil bod, naopak Besiktas prohrál i pátý zápas.

5. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina C: Besiktas Istanbul – Ajax Amsterodam 1:2 (1:0). Branky: 22. Ghezzal z pen. – 54. a 69. Haller. Rozhodčí: Peljto (Bosna).

1. Ajax Amsterodam 5 5 0 0 16:3 15
2. Sporting Lisabon 4 2 0 2 9:7 6
3. Dortmund 4 2 0 2 4:8 6
4. Besiktas Istanbul 5 0 0 5 3:14 0

Skupina D: Inter Milán – Šachtar Doněck 2:0 (0:0). Branky: 62. a 67. Džeko. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

1. Inter Milán 5 3 1 1 8:3 10
2. Real Madrid 4 3 0 1 9:3 9
3. Šeriff Tiraspol 4 2 0 2 6:7 6
4. Šachtar Doněck 5 0 1 4 1:11 1