Ogier vyhrál závěrečnou soutěž v Monze, poosmé se stal králem světové rallye

Ogier vyhrál závěrečnou soutěž v Monze, poosmé se stal králem světové rallye; Zdroj foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Francouz a Brit se během celé soutěže přetahovali o vítězství. Klíčové události nastaly v neděli dopoledne. Ogier si sice na staré klopené zatáčce okruhu v Monze škrtl o bariéru, ale svému vozu příliš neublížil.

Naopak Evans v následující rychlostní zkoušce dostal smyk a zhasl mu motor. V té chvíli jeho ztráta narostla na více než sedm vteřin.

V závěrečně power stage si Ogier pohlídal svoji pozici a mohl tak slavit, 54. vítěznou rallye a především druhý titul světového šampiona za volantem Toyoty. Předchozí získal s Volkswagenem (4) a Fordem (2). Od roku 2013 přerušil jeho vládu jen v sezoně 2019 Ott Tänäk. Velšan Evans byl druhý rok po sobě celkově druhý.

„Vyhrál jsem vůbec tu rallye?“ ptal se Francouz reportérky v cíli. „Vím jen to, že mám titul, zbytek jsem v těch emocích ani nevnímal. Je to úžasný pocit, ti všichni kluci (od Toyoty) jsou skvělí.“

Monza byla posledním podnikem mistrovství světa s vozy aktuální specifikace WRC. Od příští sezony musí být rallyové speciály vybaveny hybridním pohonem.