West Ham chce na Hložkovi ušetřit. V Anglii míní, že zopakuje Součkovu cestu

West Ham chce na Hložkovi ušetřit. V Anglii míní, že zopakuje Součkovu cestu; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Stane se devatenáctiletý Hložek po Tomáši Součkovi, Vladimíru Coufalovi a Alexi Královi čtvrtým českým fotbalistou v současném kádru Kladivářů?

Server 90min.com přichází s informací, že tomu tak skutečně bude. Přinejmenším ke snaze o přesun ofenzivního univerzála z pražské Sparty do slovutné Premier League by prý mělo dojít už v lednu.

„West Ham chce Hložka podepsat už v zimním termínu a to na hostování s opcí. Mělo by jít o podobný postup jako v případě příchodu Tomáše Součka v roce 2020,“ píše novinář Toby Cudworth.

Hložek je podle něj na radaru Hammers už téměř rok, novým klíčem k jeho přesunu do východního Londýna by přitom měla být osoba Daniela Křetínského, vlastníka Sparty, který se nedávno stal také majitelem 27 procent akcií Clarets and Blues.

„Hložek má celou řadu obdivovatelů v největších evropských klubech, například Juventusu, Bayernu nebo Dortmundu. Pro West Ham je ale dobrou zprávou, že teď má na své straně mocného spojence,“ zmiňuje Cudworth čerstvé propojení s pražskou Spartou. 

Ostatně i sám Křetínský po vstupu do West Hamu prohlásil: „Mým osobním cílem je pomoci nastavit spolupráci mezi AC Sparta Praha a West Ham United tak, aby z ní profitovaly oba kluby. West Ham by se mohl stát branou do Premier League pro hráče z našeho regionu.“

Web 90min.com dále vysvětluje, proč by Kladiváři nejraději Hložka přivedli nejprve na hostování.

Částečně za tím může být mírná nejistota ohledně momentální formy mladého sparťana, zejména však vedení Kladivářů potřebuje ušetřené peníze investovat jinde.

V posledním ligovém duelu proti Liverpoolu, který West Ham slavně vyhrál 3:2, se totiž vážně zranil jeden ze dvou klíčových stoperů, Ital Angelo Ogbonna. Jednalo se o nešťastnou událost, která absolutně převrátila nejbližší přestupové priority Hammers.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *