Fotbalovou Opavu se chystá koupit firma Marlenka. Chce do ligy a Coufalovu akademii

Fotbalovou Opavu se chystá koupit firma Marlenka. Chce do ligy a Coufalovu akademii; Zdroj foto: ČTK

„Mám radost z toho, že několikaměsíční jednání skončilo zasláním nabídky, kterou již projednalo společně se zástupcem společnosti Marlenka Nshanem Avetisjanem vedení města, a v tuto chvíli budu seznamovat s nabídkou všechny zastupitelské kluby v rámci opavského zastupitelstva,“ řekl náměstek primátora Petr Orieščík, pod něhož SFC Opava spadá.

Společnost Marlenka v nabídce garantuje po dobu tří let finanční zajištění fungování akciové společnosti SFC Opava. Dále nabízí vybudování mládežnické akademie ve spolupráci s českým reprezentantem Vladimírem Coufalem s tím, že se zaměří i na ženský fotbal. Firma chce investovat do klubu a posunout ho do Fortuna:Ligy, zlepšit herní progres a celkovou prestiž žlutomodrých barev.

„V případě, že společnost Marlenka splní výše uvedené body, chce od města Opavy odkoupit plný balík akcií a stát se tak majoritním akcionářem,“ dodal Orieščík.

Pro fanoušky Opavy je to velmi vítaná zpráva. SFC si v posledních sezonách procházel těžkým obdobím, A-tým se potýkal se špatnými výsledky a ani atmosféra uvnitř klubu nebyla optimální. Veškeré problémy pak vyvrcholily letošním sestupem do druhé ligy, když žlutomodří získali ve 34 zápasech pouhých 17 bodů.

V červnu se do Opavy vrátil sportovní ředitel Jaroslav Kolínek a začal budovat nový tým, který by měl být nyní, po vstupu silného finančního partnera, připraven bojovat o návrat do Fortuna:Ligy. Změna vlastníka by měla navíc vést i k utlumení vlivu Miroslava Ozaniaka, minoritního akcionáře a bývalého spolupracovníka Romana Berbra.

Marlenku začal vyrábět rodilý Armén Gevorg Avetisjan, který v roce 1995 kvůli karabašské válce přesídlil do Česka. Kvůli finanční nouzi začal v roce 2002 péct dorty podle tradiční rodinné receptury a prodávat je do místních kaváren ve Frýdku-Místku a Ostravě.

V návaznosti na první drobné úspěchy rozjel v roce 2003 ve Frýdku-Místku sériovou výrobu, přičemž dort pojmenoval po své matce a dceři. Posléze se začaly vyrábět i další související produkty – medové kuličky, rolády, snacky, napoleonky nebo další arménský zákusek pachlava.

Zatímco na začátku firma vykazovala jediného zaměstnance, nyní v moderní továrně připravuje tradiční arménské lahůdky přibližně 300 zaměstnanců. Loni se zde vyrobilo asi 2,5 milionu dortů a osm milionů souvisejících produktů, které se vyvážejí do 52 zemí světa. Celkové tržby firmy Marlenka International dosáhly v roce 2018 částky 590 milionů.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *