Van Bronckhorst je novým trenérem fotbalistů Rangers, povede je proti Spartě

Van Bronckhorst je novým trenérem fotbalistů Rangers, povede je proti Spartě; Zdroj foto: Reuters

Jednačtyřicetiletý Gerrard, který v minulém ligovém ročníku dovedl Rangers k prvnímu titulu po deseti letech a navíc bez jediné porážky, odešel minulý týden do Aston Villy.

„Jezdci“ jsou aktuálně v lize na prvním místě s čtyřbodovým náskokem na městského rivala Celtic. V Evropské lize jim patří třetí místo, čtyři body má i druhá Sparta, jíž na Letné na konci září podlehli 0:1.

Z prvního místa jistě postoupí dosud stoprocentní Lyon, na jehož hřišti Rangers 9. prosince zakončí skupinové boje. Poslední Bröndby Kodaň má dva body. Do vyřazovací fáze projdou první dva týmy. Mužstva na třetím místě nově čeká play off Evropské konferenční ligy.

Někdejší obránce či záložník Van Bronckhorst nastupoval za Rangers v letech 1998 až 2001 a dvakrát s nimi triumfoval v lize i domácím poháru. Poté působil v Arsenalu a Barceloně, hráčskou kariéru uzavřel v mateřském klubu Feyenoord Rotterdam. Za nizozemskou reprezentaci nastoupil ve 106 utkáních.

Trenérskou kariéru načal jako asistent ve Feyenoordu, který v letech 2015 až 2019 sám vedl. V roce 2017 s ním vybojoval první titul po 18 letech. V minulém roce trénoval čínský celek Kuang-čou R&F.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *