Vítkovice v dohrávce podlehly Plzni, gól Lakatoše jim nepomohl

Vítkovice v dohrávce podlehly Plzni, gól Lakatoše jim nepomohl; Zdroj foto: ČTK

Vítkovice na soupeře vyrukovaly poprvé s navrátilcem z Finska Lakatošem, který zaujal místo v první formaci a svou aktivitou od začátku zaměstnával hostující obranu. Dostal se i do několika zakončení, ale žádná ze situací nebyla tak nebezpečná jako akce plzeňského Kodýtka, který v přesilovce ve 12. minutě trefil tyčku.

Domácí se opět v ofenzívě trápili a odskakovaly jim puky, což nejlépe vystihlo promarněné přečíslení Fridricha s Maroszem, a tak skóre otevřeli Západočeši. Budík poslal ve 22. minutě parádní pas mezi čtveřici protihráčů rozjetému Mertlovi, který na útočné modré čáře vzorně převzal puk a z krátkého sóla překonal Stezku.

Hra dostala větší spád a Vítkovice několikrát ohrozily Pavláta, ale změnu skóre přinesl až Kochův průnik po levém křídle, jeho střílená přihrávka před bránu a pohotová teč Krenželoka z brankoviště.

Škodě mohl vzápětí vrátit vedení Jiříček, který však nedokázal potrestat Dejovu chybu. Zato Maroszovo vyloučení dokázal Thorell ve 46. minutě ztrestat už po osmi sekundách přesilové hry, když se příklepem razantně trefil pod horní tyčku.

Ostravané odpověděli rychle a agilní Lakatoš se po několika nevyužitých šancích dočkal gólu a ve 48. minutě vyrovnal na 2:2.

Jenže hned vzápětí Lakatoš za sekání na trestné lavici doplnil spoluhráče Deje a Plzeň v početní výhodě pět na tři potřetí v zápase strhla vedení na svou stranu zásluhou Bulíře, který po krátce po vhazování prostřelil Stezku.

Po divoké tříminutovce už další gól nepadl. Vítkovice sice protivníka zatlačily, ale toporná snaha vyrovnání nepřinesla, a chybělo málo, aby při power play inkasovaly od Schleisse počtvrté.

Dohrávka 10. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 33. L. Krenželok (Koch, J. Hruška), 48. Lakatoš (L. Krenželok, R. Polák) – 22. Mertl (Budík, Kremláček), 46. G. Thorell (Bulíř, Čerešňák), 49. Bulíř (Dzierkals, Mertl). Rozhodčí: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 3905.

Sestavy:

Vítkovice: Stezka – R. Polák, Solovjov, Gewiese, Galvinš, J. Stehlík, Koch, L. Kovář – Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok – M. Kalus, Dej, R. Bondra – Fridrich, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.

Plzeň: Pavlát – Čerešňák, L. Kaňák, Jiříček, Budík, Kremláček, Kvasnička – Schleiss, Kodýtek, Dzierkals – M. Lang, Mertl, F. Suchý – Bulíř, G. Thorell, Blomstrand – Adamec, F. Přikryl, Kantner. Trenér: Baďouček a M. Říha ml.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *