Pokuta a zákaz pro fanoušky. UEFA potrestala West Ham za nepokoje v Genku

Pokuta a zákaz pro fanoušky. UEFA potrestala West Ham za nepokoje v Genku; Zdroj foto: Reuters

„Navzdory všem bezpečnostním opatřením a podpoře našich fanoušků jsme obdrželi důkazy o tom, že malá skupinka příznivců bez lístků způsobila během posledního utkání nepokoje a neoprávněně vnikla na stadion v Genku,“ uvedl klub v prohlášení na webu.

Za zmíněný přečin UEFA udělila West Hamu pokutu 30 tisíc eur. Další 4,5 tisíce přidala podle britských médií za házení předmětů na hřiště.

„West Ham odsuzuje chování těchto jednotlivců a pracuje na jejich identifikaci. Jejich počínání vedlo k potrestání dalších našich fanoušků, z nichž se většina chovala skvěle. Výsledkem je, že tým Davida Moyese bude muset hrát v Rakousku bez přítomnosti příznivců, jejichž bouřlivá podpora pomohla Hammers k aktuální čtyřzápasové neporazitelnosti v soutěži,“ doplnili představitelé týmu.

Klub fanoušky ubezpečil, že dostanou zpět peníze za již zakoupené vstupenky. Zároveň vyjádřil lítost nad pozdním verdiktem, na nějž mohou doplatit diváci, kteří si již zaplatili cestu do Rakouska a ubytování.

Ve West Hamu, v němž hrají čeští reprezentanti Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král, odkoupil minulý týden sedmadvacetiprocentní podíl český miliardář a podnikatel Daniel Křetínský se společností 1890s holdings. Londýnský klub při první účasti v Evropské lize vyhrál tři ze čtyř zápasů a s 10 body si zajistil v předstihu postup do jarní vyřazovací fáze. S Rapidem se utká příští týden ve čtvrtek.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *