Kämpf přispěl v NHL dvěma body k výhře Toronta, skórovali Hertl a Zadina

Kämpf přispěl v NHL dvěma body k výhře Toronta, skórovali Hertl a Zadina; Zdroj foto: Reuters

Tomáš Hertl přispěl gólem k vítězství San Jose 4:1 na ledě Minnesoty a se sedmi trefami se dělí s Pavlem Zachou z New Jersey o pozici nejlepšího českého střelce této sezony. Filip Zadina vstřelil jednu branku Detroitu, který prohrál v Dallasu 2:5. V dresu vítězů připravil jeden gól Radek Faksa.

Kämpf, který měl před utkáním na kontě tři body (2+1), zvýšil v 57. minutě na 2:0 po dobrém napadání Kašeho. Český útočník vyhrál v rohu kluziště souboj o puk, který poslal od zadního mantinelu do levého kruhu. Kämpf jeho úsilí korunoval gólem ze střely bez přípravy a skóroval ve druhém zápase za sebou. Vítězství zpečetil při hře Nashvillu bez brankáře Mitchell Marner, jemuž přihrál Kämpf puk z obranného pásma do středního.

Hertl stanovil finální podobu výsledku v 50. minutě v přesilové hře. Český útočník stál na konci povedené kombinace, kterou zakončil z pravé strany střelou do odkryté branky. V obraně San Jose scházel Radim Šimek, který od 28. října odehrál jen jeden zápas.

Dallas vedl ve 28. minutě 3:0 a první gól zápasu padl po akci Faksy. Český centr zatáhl puk po pravé straně do útočného pásma a přihrál jej Ryanu Suterovi, který z druhé vlny podpořil útok a střelou z mezikruží otevřel skóre. V polovině utkání snížil z přečíslení dva na jednoho Zadina, který se prosadil bekhendem z pravého kruhu. Kontaktní branku vstřelil v přesilové hře Dylan Larkin, ale domácí Jason Robertston dvěma trefami ve třetí třetině nepřipustil další drama.

Florida porazila i díky čtyřem gólům v úvodní třetině na svém ledě New York Islanders 6:1. Domácí ale přišli o lídra Aleksandera Barkova, který po kolizi se Scottem Mayfieldem koleno na koleno opustil v bolestech hrací plochu a nezatěžoval levou nohu. V dresu vítězů rozdal sedm hitů Radko Gudas a při jednom střetu srazil nekompromisně, ale čistým způsobem, Brocka Nelsona, po čemž ho vyzval na pěstní souboj Kyle Palmieri. Po pár ranách je oddělili rozhodčí.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *