Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále Turnaje mistryň. Rozhodl až super tie-break

Krejčíková se Siniakovou jsou ve finále Turnaje mistryň. Rozhodl až super tie-break; Zdroj foto: Reuters

Olympijské vítězky z Tokia Krejčíková a Siniaková se v dnešním finále, které začne o půlnoci českého času, střetnou s vítězkami utkání mezi japonským párem Šuko Aojamaová, Ena Šibaharaová a dvojicí Sie Šu-wej z Tchaj-wanu a Elise Mertensová z Belgie.

„Jsem nadšená, že jsme prošly dál. Je úžasné, že sem chodíte celý týden a dodáváte nám energii. Díky!“ řekla Krejčíková na kurtu k publiku, v němž nechyběly české vlajky.

Češkám se ale zpočátku na kurtu moc nedařilo. Letošní šampionky Roland Garros po ztrátě podání Siniakové prohrávaly 1:4. Dva brejkboly na 3:4 nevyužily, pak sice odvrátily při podání Melicharové tři setboly, ale při čtvrtém trefila Siniaková return do sítě.

„Ze začátku jsme moc chybovaly a musely jsme se zlepšit. Bojovaly jsme a začaly hrát agresivněji,“ řekla Siniaková, jak se nastartovaly k obratu. Na úvod druhého setu vzaly podání Melicharové na 2:0. Siniaková sice i kvůli dvěma dvojchybám přišla o servis na 4:3, ale pak poprvé prorazily podání Schuursové a Krejčíková sadu ukončila čistou hrou.

Super tie-break zvládly bravurně stejně jako v posledním utkání skupiny. Hrály důrazněji, rychle vedly 5:1 a druhý mečbol proměnila Siniaková vítězným volejem mezi soupeřky.

Krejčíková se Siniakovou jsou při své třetí účasti na Masters v deblu v řadě ve finále stejně jako při jejich premiéře v roce 2018 a můžou se stát prvním ryze českým párem, který turnaj ovládne. Z Češek naposledy slavila triumf Andrea Sestini Hlaváčková s Maďarkou Tímeou Babosovou v roce 2017. Siniaková navíc může ukončit rok jako světová deblová jednička.

Tenisový Turnaj mistryň v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 5 milionů dolarů):

Čtyřhra – semifinále:

Krejčíková, Siniaková (1-ČR) – Melicharová, Schuursová (4-USA/Niz.) 3:6, 6:3, 10:6.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *