Zlatanův zkrat. Hvězdu Chelsea poslal k zemi brutálním úderem do zátylku

Zlatanův zkrat. Hvězdu Chelsea poslal k zemi brutálním úderem do zátylku; Zdroj foto: Reuters

Švédsko hrálo se Španělskem klíčový zápas v kvalifikace na MS. Pokud by Vikingové v Seville zvítězili, mohli postoupit přímo na závěrečný turnaj v Kataru. Jenže v 86. minutě trefil vedení Španělům Álvaro Morata a šance hostů se začaly rozplývat.

Frustrace Švédů se zhmotnila v nastaveném čase ve skrumáži před španělskou brankou. Střídající Zlatan Ibrahimovic udělal několik rychlých kroků a loktem zezadu poslal k zemi Césara Azpilicuetu.

Zatímco se španělský obránce svíjel na trávníku v bolestech, jeho spoluhráč Sergio Busquets se snažil rozhodčího přesvědčit, aby vytáhl červenou kartu. „Bizarní zákrok,“ komentovala média Zlatanův zkrat. „Tady je všechno v pořádku,“ komentoval video ironicky na sociálních sítích později sám Azpilicueta.

Nejdřív to vypadalo, že německý sudí Felix Brych nechá incident nepochopitelně bez karty. Potvrzovali to i zástupci švédského realizačního týmu na tiskové konferenci po zápase. Jak se ovšem ukázalo ze zápisu o utkání, rozhodčí Ibrahimovicovi nakonec mimo záběr kamer žlutou kartu přeci jen udělili. S protože šlo o druhou žlutou v kvalifikaci, a tak čtyřicetiletý útočník nepomůže svému týmu v prvním kole baráže, kam Švédsko putuje.

Ibrahimovic po zápase řekl, že si podle něj Španělsko výhru nezasloužilo. „Odehráli jsme dobrý zápas, opravdu. Dali nám gól z dorážky, jinak jsme zahráli celkově dobře, měli jsme dobré šance, lepší než oni,“ hodnotil. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *