Nizozemci v problémech. Van Gaal koučuje z golfového vozíku, diváci do ochozů nesmí

Nizozemci v problémech. Van Gaal koučuje z golfového vozíku, diváci do ochozů nesmí; Zdroj foto: Reuters

Sedmdesátiletý Van Gaal, který se k nizozemské reprezentaci vrátil v srpnu už potřetí, vedl dnešní trénink z pojízdného golfového vozíku. Podle vyjádření mluvčího svazu dělá zkušený kouč vše pro to, aby v úterý alespoň usedl na lavičku. Jeho týmu stačí téměř jistě k postupu i remíza.

Nizozemci se však nebudou moct spolehnout na podporu vyprodaného stadionu De Kuip v Rotterdamu. V zemi platí kvůli zvyšujícímu se počtu nakažených koronavirem částečná uzávěra a hlediště musí zůstat prázdné. To je podle Van Gaala další komplikace pro jeho tým, který v sobotu neudržel dvougólové vedení a remízou 2:2 v Černé Hoře nevyužil šanci zajistit si postup.

„Je jasné, že zdraví má přednost před fotbalem. Ale všechno je to otázka vedení země. Žiju v Portugalsku, kde je 88 % naočkovaných a nakažené tam dokážou dobře kontrolovat. Na rozdíl od téhle země,“ citovala Van Gaala agentura SID. V Nizozemsku má alespoň jednu dávku vakcíny 75 % populace, počet nakažených stoupl za poslední období nad deset tisíc denně.

„S diváky v zádech jste vždycky silnější, dodají vám něco navíc. V úterý můžeme uspět, postoupit na mistrovství světa a tenhle nádherný okamžik se na prázdném stadionu úplně ztratí. Je to smutné,“ dodal Van Gaal.

Kroky vlády premiéra Marka Rutteho zkritizovalo i vedení nizozemského svazu. „Kabinet se zjevně nesnaží najít ohniska nákazy, ta totiž rozhodně nejsou na fotbalových stadionech. Od začátku pandemie se sehrály stovky zápasů a na žádném se nákaza rizikově nerozšířila. Teď budou fanoušci místo na čerstvém vzduchu a za veškerých bezpečnostních opatření na stadionu koukat na fotbal někde uvnitř u obrazovek,“ stojí v prohlášení.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *