Nebylo to úmyslně. Borowiecki za faul kolenem na Jaškina dodatečně potrestán nebude

Nebylo to úmyslně. Borowiecki za faul kolenem na Jaškina dodatečně potrestán nebude; Zdroj foto: ČTK

Dvaatřicetiletý kanadský obránce trefil českého útočníka kolenem do kolena v první třetině zápasu. Za zákrok ve středním pásmu byl vyloučen na pět minut, další pětiminutový trest a trest do konce utkání dostal za následnou bitku s Antoinem Rousselem, jenž chtěl spoluhráče Jaškina pomstít.

Disciplinární komise NHL případ v neděli projednávala a rozhodla se Borowieckého dále netrestat. „Po zhlédnutí zákroku ze všech dostupných úhlů jsme usoudili, že Borowiecki nenamířil koleno směrem k Jaškinovi způsobem, který by odůvodňoval další disciplinární postih,“ uvedla komise na Twitteru.

Jaškin utkání nedohrál a podle všeho ho se zraněným kolenem čeká dlouhá pauza. „Bude to na dlouho. Je to v dolní části těla, ale bude to opravdu dlouhá pauza,“ řekl po zápase kouč Arizony André Tourigny.

Osmadvacetiletý Jaškin se vrátil do NHL po dvou letech, během kterých zářil v KHL, kde se stal v minulé sezoně v dresu Dynama Moskva nejlepším střelcem. Bývalý útočník St. Louis a Washingtonu podepsal v létě s Coyotes roční smlouvu, ale v soutěži se mu zatím stejně jako celému týmu nedařilo. Ve 12 zápasech si připsal jednu asistenci a Arizona je s třemi body z 15 utkání nejhorší v lize.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *