Voráček má první gól, ale v bodování ho překonal Pastrňák. Palát vykouzlil skvělý pas; Zdroj foto: Reuters

David Pastrňák zapsal při vítězství 5:2 nad New Jersey dvě asistence a díky většímu počtu branek vystřídal Jakuba Voráčka v pozici nejproduktivnějšího českého hokejisty v NHL. Jeden bod za gólovou nahrávku získali v sobotním programu Ondřej Palát, Tomáš Hertl a Filip Hronek.

Ondřej Palát a jeho skvělá práce v prodloužení s Floridou:

V divokém utkání Toronta proti Buffalu se prosadili oba čeští útočníci v sestavě Maple Leafs. Kämpf ve 3. minutě po šťastném odrazu otevřel skóre utkání a Kaše těsně před polovinou zápasu nachytal brankáře Aarona Della střelou z úhlu, čímž vrátil Torontu vedení. Český forvard, který přišel do týmu Maple Leafs před sezonou z Bostonu, skóroval ve třetím utkání za sebou a potvrdil svou dobrou formu.

Buffalo v závěrečné třetině dokázalo smazat dvoubrankovou ztrátu a vyrovnalo na 4:4, poslední slovo měl ale obránce Toronta Morgan Rielly. Kanadský bek 12 sekund před koncem utkání prostřelil brankáře Della a rozhodl o osmé výhře kanadského celku z posledních devíti zápasů.

Voráček si v úvodu sezony drží průměr bod na utkání, ale první branky po návratu do Columbusu se dočkal až v dvanáctém utkání. V 10. minutě souboje s New York Rangers vystřelil zkušený český centr přes bránícího Jacoba Troubu a otevřel skóre zápasu. Rangers dokázali vývoj otočit a po výhře 5:3 slaví posun na páté místo Západní konference. Columbus je desátý.

Gól Jakuba Voráčka proti Rangers:

Pastrňák pomohl hokejistům Bostonu dvěma asistencemi k vítězství 5:2 na ledě New Jersey a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. V posledních čtyřech zápasech NHL nasbíral sedm bodů, v sezoně jich má dvanáct a na pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži vystřídal Voráčka.

Pastrňák má z 12 zápasů čtyři góly a osm přihrávek, Voráček zaznamenal stejný počet bodů za jednu branku a jedenáct asistencí. Třetí nejproduktivnější český hráč v zámořské lize Pavel Zacha vyšel v dresu New Jersey navzdory šesti střelám na branku naprázdno.

Dvěma trefami přispěl k výhře Bruins Brand Marchand, kterému se povedlo vstřelit více gólů již v 50. zápase NHL. Druhou brankou zvýšil v 27. minutě na 3:1 poté, co gólman Jonathan Bernier vyrazil Pastrňákovu střelu a Marchand úspěšně dorážel. Podobně z práce českého útočníka těžil v 51. minutě kapitán Patrice Bergeron a vrátil Bostonu dvougólový náskok. V poslední minutě zpečetil výhru hostů Jake DeBrusk.

NHL:

Colorado – San Jose 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Branky: 11. D. Toews, 14. Kadri, 33. Newhook, 36. L. O’Connor, 51. Burakovsky, 57. Girard – 4. Couture, 50. Barabanov (Hertl). Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.015. Hvězdy zápasu: 1. Girard, 2. Kadri, 3. L. O’Connor (všichni Colorado).

Nashville – Arizona 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 19. a 46. Josi, 12. Duchene, 28. Mikael Granlund – 54. Chychrun. Střely na branku: 24:23. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. Duchene, 3. Tolvanen (všichni Nashville).

Dallas – Philadelphia 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 14. Glendening, 33. Hintz, 38. Seguin, 43. Pavelski, 58. Faksa – 37. J. van Riemsdyk, 49. Provorov. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Hintz, 3. Pavelski (všichni Dallas).

Winnipeg – Los Angeles 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 2. Connor, 54. DeMelo, 61. Scheifele – 5. Grundström, 35. B. Lemieux. Střely na branku: 23:29. Diváci: 13.774. Hvězdy zápasu: 1. DeMelo, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Grundström (Los Angeles).

Columbus – NY Rangers 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Branky: 9. J. Voráček, 27. E. Robinson, 54. Texier – 18. a 29. Panarin, 28. a 41. Kreider, 29. Trouba. Střely na branku: 36:41. Diváci: 15.539. Hvězdy zápasu: 1. Panarin, 2. Kreider, 3. A. Fox (všichni NY Rangers).

Ottawa – Pittsburgh 6:3 (0:0, 4:0, 2:3)

Branky: 50. a 60. Batherson, 26. Sanford, 31. Del Zotto, 32. P. Kelly, 38. Stützle – 53. a 56. Rodrigues, 52. Kasperi Kapanen. Střely na branku: 24:31. Diváci: 14.661. Hvězdy zápasu: 1. Batherson (Ottawa), 2. Rodrigues (Pittsburgh), 3. Del Zotto (Ottawa).

Detroit – Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 23. a 62. Dylan Larkin (Hronek), 24. P. Suter – 5. Poehling, 43. Ch. Wideman. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18.076. Hvězdy zápasu: 1. Ch. Wideman (Montreal), 2. Dylan Larkin, 3. Nedeljkovic (oba Detroit).

Tampa Bay – Florida 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky: 13. Maroon, 30. Hedman, 63. B. Point (Palát) – 33. Huberdeau, 34. Luostarinen. Střely na branku: 24:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Vasilevskij, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

New Jersey – Boston 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky: 25. Mercer, 40. Bratt – 25. a 27. B. Marchand (na druhou Pastrňák), 18. Haula, 51. Bergeron (Pastrňák), 60. DeBrusk. Střely na branku: 29:36. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. B. Marchand, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Mercer (New Jersey).

Carolina – St. Louis 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Skjei, 24. Aho, 58. Brendan Smith – 33. Bučněvič, 41. Tarasenko. Střely na branku: 24:29. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Brendan Smith, 3. Lyon (všichni Carolina).

Buffalo – Toronto 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)

Branky: 15. a 51. J. Skinner, 38. Tage Thompson, 52. Dahlin – 3. Kämpf, 28. O. Kaše, 29. Bunting, 50. Tavares, 60. Rielly. Střely na branku: 27:26. Diváci: 7992. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner (Toronto), 2. Tage Thompson (Buffalo), 3. John Tavares (Toronto).

Vegas – Vancouver 7:4 (1:2, 2:1, 4:1)

Branky: 20. a 55. Dadonov, 49. a 56. Marchessault, 26. R. Smith, 31. McNabb, 43. Leschyshyn – 38. a 44. Höglander, 4. J. T. Miller, 6. Pearson. Střely na branku: 39:43. Diváci: 18.264. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov, 2. Leschyshyn, 3. Marchessault (všichni Vegas).

Seattle – Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 50. Marcus Johansson, 59. Wennberg – 13., 28. a 40. R. Pitlick, 55. N. Sturm. Střely na branku: 30:22. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. R. Pitlick, 2. Talbot (oba Minnesota), 3. Marcus Johansson (Seattle).