Salač při loučení s Moto3 dojel i přes trest čtvrtý, poslední titul získal Gardner; Zdroj foto: CarXpert Prüstel GP

Českému jezdci vyšel na španělské trati start a od prvních metrů bojoval ve vedoucí skupině. Na zlomek sekundy se dokonce dostal do čela, ale většinou se pohyboval od třetího po páté místo.

Deset kol před koncem přišel po kontaktu se soupeřem propad na osmou příčku. Osm kol před cílem ale Salač musel zajet do trestné zatáčky za zkrácení trati. Po absolvování penalizace klesl na 12. příčku.

Jezdec stáje CarXpert PrüstelGP neztratil chuť bojovat, aktivně se snažil dostat kupředu. To se mu povedlo a v závěru dokonce bojoval o stupně vítězů. Skončil čtvrtý, za vítězným Xavierem Artigasem zaostal o 426 tisícin sekundy.

V konečném hodnocení šampionátu skončil rodák z Mladé Boleslavi se 71 body na 16. pozici. Titul si už v předchozím závodě zajistil španělský nováček Pedro Acosta.

V příští sezoně se Salač přesune do kategorie Moto2, v níž bude startovat v barvách týmu Gresini.

V prostřední kategorii se rozdával poslední letošní titul mistra světa. Remy Gardner si jej zajistil desátou pozicí v cíli. Syn šampiona pětistovek z roku 1987 Wayna Gardnera měl v konečném účtování o pouhé čtyři body víc než Raul Fernandez, týmový kolega ze stáje Red Bull KTM Ajo Austrálie tak získala prvního šampiona prostřední třídy od roku 1969, kdy v tehdejší kubatuře do 250 ccm triumfoval Kel Carruthers na stroji značky Benelli.

Španělovi Fernandezovi nestačilo k překonání Australana ani to, že ve Valencii vyhrál.

Aktualizujeme…

Velká cena Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Artigas (Šp./Honda) 38:30,302, 2. García (Šp./GASGAS) -0,043, 3. Masiá (Šp./KTM) -0,232, 4. Salač (ČR/KTM) -0,443, 5. Öncü (Tur./KTM) -0,540, 6. Nepa (It./KTM) -1,156.

Konečné pořadí MS (po 18 závodech): 1. Acosta (Šp./KTM) 259 b., 2. Foggia (It./Honda) 216, 3. García 188, 4. Masiá 171, 5. Fenati (It./Husqvarna) 160, 6. Antonelli (It./KTM) 152, …16. Salač 71.

12:20 Moto2,

14:00 MotoGP.