Kalas zranění nevyléčil a proti Estoncům nebude k dispozici. Zůstali tři stopeři

Kalas zranění nevyléčil a proti Estoncům nebude k dispozici. Zůstali tři stopeři; Zdroj foto: Reuters

Osmadvacetiletý stoper anglického druholigového Bristolu nestihl vyléčit zranění, s nímž už dorazil na reprezentační sraz, a od týmu se odpojil. Novináře o tom informoval mluvčí národního celku Petr Šedivý.

Kalas nezasáhl už do čtvrtečního přípravného utkání proti Kuvajtu v Olomouci a při výhře 7:0 strávil celý zápas na lavičce. Trenéři věřili, že se na úterní duel s Estonskem dá dohromady, což se ale nestalo. Kalas kvůli potížím nehrál i v říjnovém venkovním utkání s Běloruskem. V aktuální nominaci zůstávají tři stopeři – Jakub Brabec, David Zima a nováček Filip Panák.

Kvůli zranění už během srazu v minulých dnech vypadl také plzeňský brankář Jindřich Staněk. V týmu ho nahradil dodatečně povolaný gólman Slovácka Filip Nguyen.

Český celek odehraje proti Estonsku poslední zápas v letošním roce. Reprezentanti už mají díky loňskému vítězství ve skupině B2 Ligy národů jistou účast v březnovém play off o mistrovství světa. V kvalifikaci ještě mohou zabojovat o druhé místo v tabulce, které aktuálně drží s tříbodovým náskokem Wales. Češi potřebují porazit Estonsko a doufat, že Velšané prohrají s Belgií. Zároveň musejí mít lepší konečné skóre než ostrovní soupeř, který má nyní dva góly k dobru.

Reprezentace se během listopadového srazu připravuje bez hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého, který měl pozitivní test na koronavirus. Mužstvo vede asistent Jiří Chytrý.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *