Češi na Karjale padli i s Finskem, zápas ztratili v první třetině

Češi na Karjale padli i s Finskem, zápas ztratili v první třetině; Zdroj foto: Reuters

Reprezentační debut si odbyl brankář Štěpán Lukeš, jenž od druhé části nahradil Miroslava Svobodu. Po gólech Finů, které vstřelili Toni Rajala, Niko Ojamäki a Jere Innala, se národní tým zvedl díky zásahům útočníků Petra Kodýtka a Matěje Blümela. Poslední slovo měl však ve třetí třetině Valtteri Filppula.

Branka Matěje Blümela:

V neděli se výběr kouče Filipa Pešána utká na závěr turnaje s Ruskem, které dosud rovněž nebodovalo. Zápas začne ve 12:30 SEČ. Poté se v Hartwall Areně střetnou týmy Finska a Švédska o prvenství na Karjale.

Připravujeme podrobnosti.

Hokejový turnaj Karjala, součást Euro Hockey Tour v Helsinkách:

Finsko – ČR 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Rajala (H. Pesonen, Vatanen), 14. Ojamäki (Vatanen, Aaltonen), 16. Innala (Tallberg, Saarijärvi), 47. Filppula (Lehtonen, Innala) – 27. Kodýtek (O. Najman, D. Sklenička), 39. Blümel (M. Špaček). Rozhodčí: Öhlund, Björk – Malmqvist, Lundgren (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 9156.

Sestavy:

Finsko: Westerholm – Ohtamaa, Lehtonen, Vatanen, Vittasmäki, Saarijärvi, Sund, Parikka, Kotkansalo – Pakarinen, Filppula, Innala – Rajala, Ruohomaa, H. Pesonen – Ojamäki, Aaltonen, Savinainen – Tallberg, Petman, Liedes. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Ari-Pekka Selin.

ČR: Miroslav Svoboda (21. Š. Lukeš) – Jiříček, Jeřábek, D. Sklenička, Pýcha, Ščotka, Mašín, Zábranský – Řepík, Chlapík, D. Kaše – Blümel, M. Špaček, M. Stránský – Flek, Jašek, Smejkal – L. Horký, O. Najman, P. Kousal – Kodýtek. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.