Plíšková schytala kanára. Hrála jsem normálně, řekla po debaklu od Kontaveitové

Plíšková schytala kanára. Hrála jsem normálně, řekla po debaklu od Kontaveitové; Zdroj foto: Reuters

Estonka porazila bývalou světovou jedničku ve dvou setech stejně jako předtím Barboru Krejčíkovou a stala v mexické Guadalajaře první jistou semifinalistkou.

Pokud Krejčíková zdolá ve večerním utkání Španělku Garbiňe Muguruzaovou, střetnou se české hráčky v neděli o druhé postupové místo ze skupiny Teotihuacán.

„Já hrála normálně a ona extrémně dobře. První set rozhodl a druhý nemá cenu hodnotit. Hrála výborně a nedala mi v podstatě šanci,“ hodnotila Plíšková utkání.

Turnajová trojka odehrála s Kontaveitovou vyrovnaný první set. Ve třetím gamu měla tři šance na brejk, ale ani jednou neuspěla.

„Ona zahrála dobře a já ne nejlíp,“ konstatovala česká hráčka. Při svém servisu nezaváhala až do stavu 4:5, kdy čelila prvnímu brejkbolu a po smeči Estonky přišla o podání i úvodní set. „Byl to nešťastný game,“ řekla Plíšková.

Ve druhém setu už Plíšková vypadla zcela z rytmu a na rozjetou Kontaveitovou nestačila. „Nebyla jsem po prvním setu zklamaná, ale nevyvinulo se to pro mě dobře,“ pronesla. Uhrála jen devět výměn, popáté v sezoně dostala „kanára“ a do šatny zamířila po 57 minutách hry.

Estonské tenistce podlehla poprvé, předchozí tři vzájemné zápasy ovládla. Její soupeřka potvrdila výtečnou aktuální formu dvanáctým vítězstvím v řadě – během této série vyhrála turnaje v Moskvě a Kluži.

„Především dobře servíruje, i když nemá podání nejrychlejší, tak míče dobře umísťuje a má kvalitní druhý servis. Je vidět, že si věří,“ řekla Plíšková.

Před závěrečným utkáním ve skupině s Krejčíkovu má jednoduchý plán. „Hrát svoji hru, agresivně, a buď projdu dál, nebo to bude můj poslední zápas sezony. Pokusím se dát stranou nervy, že jsme ze stejný republiky, a odehrát dobrý zápas,“ řekla Plíšková, která při předešlých čtyřech účastech na Masters prošla třikrát do semifinále.

Tenisový Turnaj mistryň v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 5 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina Teotihuacán:

Kontaveitová (8-Est.) – Karolína Plíšková (3-ČR) 6:4, 6:0.

Tabulka:

1. Kontaveitová 2 2 0 4:0
2. Plíšková 2 1 1 2:3
3. Muguruzaová 1 0 1 1:2
4. Krejčíková 1 0 1 0:2

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *