Krejčíková znovu padla, cesta k postupu vede jen Plíškovou. Ta schytala kanára

Krejčíková znovu padla, cesta k postupu vede jen Plíškovou. Ta schytala kanára; Zdroj foto: Reuters

Kontaveitová porazila Plíškovou ve dvou setech stejně jako předtím Barboru Krejčíkovou a stala v mexické Guadalajaře první jistou semifinalistkou.

„Já hrála normálně a ona extrémně dobře. První set rozhodl a druhý nemá cenu hodnotit. Hrála výborně a nedala mi v podstatě šanci,“ hodnotila Plíšková utkání.

Turnajová trojka odehrála s Kontaveitovou vyrovnaný první set. Ve třetím gamu měla tři šance na brejk, ale ani jednou neuspěla.

„Ona zahrála dobře a já ne nejlíp,“ konstatovala česká hráčka. Při svém servisu nezaváhala až do stavu 4:5, kdy čelila prvnímu brejkbolu a po smeči Estonky přišla o podání i úvodní set. „Byl to nešťastný game,“ řekla Plíšková.

Ve druhém setu už Plíšková vypadla zcela z rytmu a na rozjetou Kontaveitovou nestačila. „Nebyla jsem po prvním setu zklamaná, ale nevyvinulo se to pro mě dobře,“ pronesla. Uhrála jen devět výměn, popáté v sezoně dostala „kanára“ a do šatny zamířila po 57 minutách hry.

Estonské tenistce podlehla poprvé, předchozí tři vzájemné zápasy ovládla. Její soupeřka potvrdila výtečnou aktuální formu dvanáctým vítězstvím v řadě – během této série vyhrála turnaje v Moskvě a Kluži.

„Především dobře servíruje, i když nemá podání nejrychlejší, tak míče dobře umísťuje a má kvalitní druhý servis. Je vidět, že si věří,“ řekla Plíšková.

Před závěrečným utkáním ve skupině s Krejčíkovu má jednoduchý plán. „Hrát svoji hru, agresivně, a buď projdu dál, nebo to bude můj poslední zápas sezony. Pokusím se dát stranou nervy, že jsme ze stejný republiky, a odehrát dobrý zápas,“ řekla Plíšková, která při předešlých čtyřech účastech na Masters prošla třikrát do semifinále.

Šance na postup žije

Letošní vítězka Roland Garros Krejčíková prohrála s Garbiňe Muguruzaovou 6:2, 3:6, 4:6. Nyní musí v závěrečném utkání skupiny porazit v neděli Karolínu Plíškovou ve dvou setech a doufat, že Muguruzaová nezíská set s Anett Kontaveitovou. 

„Myslím, že zápas byl dobrý a fakt mi to uteklo jenom o kousek. Přišlo mi, že jsem neměla štěstí v důležitých momentech. Když jsme se tahaly při jejím servisu, tak mi to najednou trefila na lajnu nebo do rožku. Byla akorát šťastnější, ale moje představení bylo dobré,“ řekla Krejčíková.

Duel s Muguruzaovou rozehrála nadějně. Od stavu 1:2 získala pět her v řadě a vyhrála úvodní set. Ve druhém se Španělka zlepšila v obraně a dobře returnovala. Krejčíková jeden brejk smazala, ale na druhý z osmého gamu už reagovat nedokázala. „Hlavně na začátku druhého setu, tam se to celý lámalo. Kdyby se mi to dobře sešlo a zahrála jsem údery, jak jsem potřebovala, tak by žádný třetí set nebyl,“ řekla pětadvacetiletá Krejčíková.

Třetí set rozhodla třetí hra. Krejčíková odvrátila pět brejkbolů, ale při šestém o servis přišla. Šanci na zisk podání Muguruzaové nedostala a prohrála za dvě hodiny a deset minut. „Když dobře podává, je to proti ní velmi těžké, obzvlášť tady v těchto těžkých podmínkách. Snažila jsem se najít způsob, jak vyhrát, odehrála jsem velmi dobrý zápas,“ řekla Krejčíková.

V prvním utkání podlehla Krejčíková ve dvou setech Kontaveitové. Získaný set ji udržel ve hře o semifinále. „Je to určitě dobrý, že je dál šance, ale moc nad tím nepřemýšlím. Jdu na zápasy s tím, že chci podat co nejlepší výkon a vyhrát. Takto se snažím a budu makat, abych tu šanci proměnila, aby se to třeba podařilo. Těším se, že si zahraju další zápas, možná zápasy,“ řekla.

S Plíškovou se střetla v minulosti na mezinárodní scéně dvakrát a nezískala ani set. Naposledy proti sobě hrály před třemi lety na Roland Garros. „Zajímá mě, jak jsem se od té doby zlepšila, kde je můj level a jak se zvládnu poprat s její hrou. Bude to dobrá bitva,“ uvedla Krejčíková.

Jejich duel bude i bojem o českou jedničku. „Soustředím se na zápas, na svůj nejlepší výkon a věřím, že se mi to povede. Ostatní věci neřeším, je to zbytečný,“ řekla Krejčíková, kterou před zápasem s Plíškovou ještě čeká další utkání čtyřhry v páru s Kateřinou Siniakovou.

Tenisový Turnaj mistryň v Guadalajaře (tvrdý povrch, dotace 5 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina Teotihuacán:

Kontaveitová (8-Est.) – Karolína Plíšková (3-ČR) 6:4, 6:0, Muguruzaová (6-Šp.) – Krejčíková (2-ČR) 2:6, 6:3, 6:4.

1. Kontaveitová 2 2 0 4:0
2. Muguruzaová 2 1 1 3:3
3. Plíšková 2 1 1 2:3
4. Krejčíková 2 0 2 1:4

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *