„Je to umělé vytváření rivality.“ Fotbalistka popírá, že nechala zmlátit spoluhráčku

"Je to umělé vytváření rivality." Fotbalistka popírá, že nechala zmlátit spoluhráčku; Zdroj foto: ČTK

Šestadvacetiletá záložnice byla ve čtvrtek propuštěna z vazby, kde byla od středy, a nebylo proti ní vzneseno žádné obvinění. Vyšetřování případu pokračuje.

Podle francouzských médií je Diallová podezřelá z toho, že se podílela na pokusu zranit spoluhráčku Hamraouiovou, jež je její rivalkou na místo v sestavě PSG i národním týmu.

Ve čtvrtek 4. listopadu při společné cestě z týmové večeře Hamraouiovou vytáhli z auta, které řídila Diallová, dva maskovaní muži a bili ji železnou tyčí. Hráčka utrpěla zranění nohou a rukou.

„Aminata Diallová formálně tato obvinění odmítá. Odsuzuje umělé vytváření rivality mezi ní a Kheirou Hamraouiovou, které by mělo odůvodnit její útok na spoluhráčku. Tato teorie v žádném případě neodpovídá pravé povaze jejich vztahu,“ uvedl právník Diallové Mourad Battikh.

Vedení Paris Saint-Germain, kde působí i česká reprezentační brankářka Barbora Votíková, kvůli incidentu zrušilo všechny mediální aktivity týmu a uzavřelo jeho tréninky.

Bezprostředně po zatčení Diallové začala francouzská média spekulovat o tom, že je incident obdobou skandálu americké krasobruslařky Tonyi Hardingové. Ta si v roce 1994 na svou konkurentku Nancy Kerriganovou najala muže, jenž jí železnou tyčí zranil koleno.

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *