„Cítila jsem se zahanbená.“ Šwiateková končila svou premiéru mezi elitou v slzách

"Cítila jsem se zahanbená." Šwiateková končila svou premiéru mezi elitou v slzách; Zdroj foto: Reuters

„Byla jsem frustrovaná, smutná z toho, že jsem se nedokázala vyrovnat se stresem,“ vysvětlila dvacetiletá grandslamová šampionka později po zápase, který jí svým nekompromisním průběhem nahnal slzy do očí.

Z tiskové konference se rozrušená Šwiateková omluvila a své prohlášení poskytla médiím později.

„Pořád zapomínám, že mám pořád ještě čas se učit. Finals hraji přece jen poprvé,“ vzkázala již optimističtěji. Sakkariová ji na úvod turnaje netradičně hraného v mexické Guadalajaře dostala na kolena nečekaně přesvědčivě a slavila po výhře 6:2, 6:4.

V poslední hře druhého setu před mečbolem soupeřky Šwiateková neustála emoce a u zadního hrazení zády k síti dlouze bojovala se záchvatem pláče.

Sudí Kader Nouni dokonce polské vítězce Roland Garros z roku 2020 udělil varování za zdržování hry. 

„Je to pro mě nové a je úplně v pořádku prohrát nějaké zápasy kvůli stresu. Ale dopadla na mě velikost toho zápasu. Šlo mi o hodně a já se pak cítila zahanbená úrovní své hry. Bylo mi hodně smutno,“ přiblížila polská hráčka.

Následný return poslala odevzdaně do sítě a šla gratulovat Sakkariové, která ji musela utěšovat. 

„Viděla jsem na ní, jak se trápí. Nebyl to pro mě hezký pohled. Je to moc milá holka, vždycky spolu máme skvělé tréninky a fajn rozhovory,“ vyjádřila Polce svou účast. „Všichni jsme jenom lidé a jí je pořád jen dvacet let,“ připomněla Sakkariová.

Šwiateková bude mít v Guadalajaře druhou šanci v sobotu, kdy bude její soupeřkou další poražená z prvního kola, Běloruska Aryna Sabalenková. Ta schytala od Španělky Pauly Badosaové dokonce kanára. 

You May Also Like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *