Nečas završil obrat Caroliny, Voráček u výhry Columbusu dvakrát asistoval

Nečas završil obrat Caroliny, Voráček u výhry Columbusu dvakrát asistoval; Zdroj foto: Reuters

Nečas svým druhým gólem v sezoně zakončil obrat Caroliny z 1:3 na 4:3. Brněnský rodák v pravém kruhu přebral nahrávku Sebastiana Aha, našel si prostor a střelou přes bránícího Setha Jonese procpal puk za gólmana Marca-André Fleuryho.

Chicago, v jehož dresu odehrál lehce přes 21 minut český útočník Dominik Kubalík, pokračuje v mizerném vstupu do sezony. Blackhawks z dosavadních jedenácti duelů vyhráli pouze jediný a v tabulce celé NHL jsou se čtyřmi body předposlední. Hůře na tom je poze Arizona, která na své první vítězství stále čeká.

Columbus na ledě Colorada zvládl druhé prodloužení za sebou a posunul se na pátou příčku Východní konference. První bod v utkání si Voráček připsal ve 42. minutě, kdy z otočky našel před brankou stojícího Colea Sillingera, jenž svou druhou brankou v kariéře srovnal na 2:2.

Blue Jackets se v gólově bohaté třetí třetině dostali do vedení 4:2, ale hokejistům Avalanche znamenitě vyšel čtyři a půl minuty dlouhý risk bez brankáře a poslali zápas do prodloužení. V rozhodujícím momentě zápasu pomohl Columbusu svou druhou přesnou nahrávkou v duelu Voráček. Český reprezentant se u pravého mantinelu zbavil obránce, počkal si na najíždějícího Jakea Beana a kanadský bek střelou z osy hřiště zařídil Columbusu šestou výhru v sezoně.

Výsledky NHL: Los Angeles – St. Louis 3:2 po sam. nájezdech, Chicago – Carolina 3:4, Edmonton – Nashville 5:2, Colorado – Columbus 4:5 po prodl.