Vaněček pomohl Washingtonu k výhře nad Rangers, Mrázek nenastoupil

Vaněček pomohl Washingtonu k výhře nad Rangers, Mrázek nenastoupil; Zdroj foto: Reuters

Hokejisté Washingtonu rozhodli o svém jednoznačném vítězství v druhé polovině zápasu. Skóre duelu sice otevřel v 5. minutě T. J. Oshie, ale na další branku se čekalo bezmála půl hodiny. Capitals dvěma góly v rozmezí 24 sekund odskočili ve 34. minutě na tříbrankový rozdíl a rozhodli o svém triumfu.

Ve třetí třetině se prosadili také Rangers. Jediný, kdo vyzrál na spolehlivě chytajícího Vaněčka, byl Chris Kreider, který tečoval nabídku Ryana Stromea nad rameno českého brankáře. Dramatický závěr utkání odmítl dvěma góly kapitán Washingtonu Ovečkin, jenž v 53. minutě stanovil konečnou podobu výsledku.

David Kämpf a Ondřej Kaše si připsali vítěznou soutěžní premiéru v dresu Toronta. Dvojice, která prošla mládeží chomutovských Pirátů, spolu nastoupila ve třetí útočné formaci a v 8. minutě byla na ledě u jediného inkasovaného gólu. Maple Leafs však dokázali vývoj zápasu otočit a i bez brankáře Petra Mrázka porazili Montreal 2:1.