Simonova branka rozhodla o výhře Pittsburghu, Vegas ukázalo úchvatnou show

Simonova branka rozhodla o výhře Pittsburghu, Vegas ukázalo úchvatnou show; Zdroj foto: Reuters

Branka českého hráče, který se v létě po roce v Calgary vrátil do míst, kde začínal svou kariéru v NHL, byla vítězná.

Pittsburgh udeřil po bezbrankové úvodní třetině dvakrát na začátku té druhé a Simon v čase 51:32 zvýšil na 3:0. Český útočník se prosadil nahozením od pravého mantinelu a brankáři Andreji Vasilevskému, který měl zakrytý výhled, prošel puk mezi betony.

Divoký výsledek odráží risk Tampy Bay, která se odhodlala ke hře bez gólmana už v 54. minutě. Obhájce Stanleyova poháru v této situaci snížil na 1:3 a 2:4, ale také třikrát inkasoval. Na výhře Pittsburghu, který hrál bez zraněných lídrů Sidneyho Crosbyho a Jevgenije Malkina, se podílelo šest různých střelců.

V druhém utkání středečního programu podlehl nováček soutěže Seattle Kraken na ledě soupeře Vegas Golden Knights 3:4. Nejen fanoušky ve Vegas přitom uchvátila předzápasová show, při níž domácí hokejový rytíř zničil virtuálního krakena.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Pittsburgh 2:6 (0:0, 0:2, 2:4)

Branky: 55. Cirelli, 57. Killorn – 21. Heinen, 25. Boyle, 52. Simon, 55. Blügers, 58. Rodrigues, 59. Rust. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Heinen, 3. Simon (všichni Pittsburgh).

Vegas – Seattle 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky: 4. a 27. Pacioretty, 7. Marchessault, 49. Stephenson – 32. Donato, 33. J. McCann, 48. Geekie. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18.431. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone, 2. Stephenson, 3. Pacioretty (všichni Vegas).