Sparta slaví po triumfu v Německu postup do osmifinále Ligy mistrů, skupinu vyhrála; Zdroj foto: ČTK

Sparta bude při losu osmifinále mezi nasazenými celky a dostane soupeře ze druhých míst. První zápasy bojů o čtvrtfinále jsou na programu 16. a 17. listopadu a odvety o týden později.

Po bezbrankové úvodní třetině, v které mohli jít do vedení hned v úvodu při vyloučení Tomáše Dvořáka domácí, se radovala z úvodní branky ve 25. minutě Sparta. Zdeněk Doležal sice z brejku gólmana Maximiliana Franzreba nepřekonal, ale z dorážky se trefil obránce Michal Moravčík.

Po 84 sekundách závěrečné části zvýšil střelou z levého kruhu k protější tyči Filip Chlapík. V 50. minutě se odrazil puk k Mitchellu Wahlovi, který překonal Jakuba Neužila. Výhru Sparty ale při power play domácích, v jejichž sestavě nechyběli český bek Stanislav Dietz a útočník Dominik Uher, pojistil 65 sekund před koncem Patrik Prymula.

Hokejová Liga mistrů:

Skupina A:

Fischtown Pinguins Bremerhaven – HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 50. Wahl (Mauermann) – 25. Moravčík (Z. Doležal), 42. Chlapík (Moravčík), 59. Prymula. Rozhodčí: Schrader, Hunnius – Gerth, Ponomarjow (všichni Něm.). Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 2555.

Sestava Sparty: Neužil – Polášek, T. Pavelka, R. Jeřábek, Moravčík, Tomáš Dvořák, Tomov, Mikliš, M. Jandus – Řepík R. Horák, D. Kaše – Z. Doležal, Chlapík, Prymula – Konečný, Zikmund, Buchtele – M. Forman, Hašek, T. Jandus. Trenér: Jandač.

Växjö – TPS Turku 4:2.