Žádný podraz, jen chytrá hra. Murray oklamal favorita a rýpl si do svých kritiků

Žádný podraz, jen chytrá hra. Murray oklamal favorita a rýpl si do svých kritiků; Zdroj foto: Reuters

Zkušený Brit si ve druhém kole takzvaného „pátého grandslamu“ vyšlápl na nastupující náctiletou španělskou senzaci. O šestnáct let mladšího Carlose Alcaraze, čtvrtfinalistu nedávného US Open, přetlačil po setech 5:7, 6:3, 6:2.

K vítězství, na které byl „sir Andy“ právem patřičně hrdý, si pomohl i netradičním úderem. Španěla, stojícího na příjmu daleko za základní čárou, dokonale překvapil podáním spodem.

Provedení nemělo chybu, vzešlo z něj eso a tenisoví fanoušci na sociálních sítích zase měli o čem diskutovat.

Úder totiž část z nich stále považuje za jakýsi podraz, zneuctění soupeře, či tak trochu špinavou hru. Navzdory tomu, že podle pravidel je podobný způsob servisu naprosto legitimní. 

Murray po zápase veškeré možné kontroverze rázně smetl ze stolu. 

„Říkal jsem si, že když stojí takhle daleko, proč to nezkusit? Nečekal jsem, že z toho trefím eso. Pokud stojí soupeř takhle za základní čárou, je to prostě chytrá hra,“ uvedl trojnásobný grandslamový šampion.

Podání spodem Andyho Murrayho:

Se svým výkonem mohl být nadmíru spokojený. Proti osmnáctiletému „uzlíčku energie“ dokázal „muž s kovovou kyčlí“ fyzicky zvládat i ty nejnáročnější dlouhé výměny.

„Cítím, že dokážu pořád konkurovat těm nejlepším, nehledě na to, kolik lidí mi vzkazuje, abych už skončil,“ rýpl si Murray do pochybovačů. 

„Jsem šťastný, moje tělo to vydrželo. Byly těžké podmínky, velké vedro. Tady se vždy hrají dlouhé výměny a já si vedl dobře. Byla skvělá atmosféra, já si to užil a to je hlavní důvod, proč pořád hraji,“ dodal Murray.

Postupem do třetího kola velkého turnaje ospravedlnil další divokou kartu udělenou pořadateli. Před pár dny se znovu musel hájit před kritikou týkající se právě jeho volného přístupu na největší turnaje. 

„Pochopitelně bych tady radši hrál po právu. Na druhou stranu, po tom, čím jsem si prošel v posledních letech a s přihlédnutím k tomu, co jsem v tenisu dokázal předtím, to necítím tak, že bych měl své divoké karty nějak ospravedlňovat,“ prohlásil dvojnásobný olympijský vítěz z Londýna 2012 a Ria 2016.

„Já tahle rozhodnutí nedělám, dělají je turnaje. A já jsem vděčný, že mi dávají šanci. Ale jestli je mi to blbé? Ne, to není,“ prohlásila bývalá světová jednička, které na aktuálním žebříčku patří až 121. pozice.

Rozhovor po vítězství nad Alcarazem:

You May Also Like