Naděje na druhé místo ve skupině žije. Čeští fotbalisté vyhráli nad Běloruskem

Naděje na druhé místo ve skupině žije. Čeští fotbalisté vyhráli nad Běloruskem; Zdroj foto: Reuters

Ve 22. minutě otevřel skóre Patrik Schick a v 65. minutě po jeho přihrávce přidal pojistku Adam Hložek. Národní tým navázal na zářijové domácí vítězství nad Běloruskem 1:0 a ovládl i sedmý vzájemný duel. Zápas se vzhledem k zákazu letů do Běloruska po sankcích od Evropské unie hrál na neutrální ruské půdě v Kazani, navíc bez diváků.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na druhém místě tabulky nadále stejně bodů jako třetí Wales, který odehrál o utkání méně. Přímo na šampionát postoupí pouze vítěz skupiny, jímž s největší pravděpodobností bude Belgie.

Týmy na druhých pozicích čeká play off, kde se představí ještě dva nejlepší vítězové skupin Ligy národů, kteří v kvalifikaci neuspějí. Češi mají skoro jisté, že by případně obsadili jedno z těchto dvou míst. Kvalifikační skupinu zakončí v listopadu doma proti Estonsku.

Aktualizujeme…

Utkání skupiny E kvalifikace mistrovství světa 2022 ve fotbale v Kazani:

Bělorusko – ČR 0:2 (0:1)

Branky: 22. Schick, 65. Hložek. Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni – Willy (video, všichni Fr.). ŽK: Bykov, Pečenin, Judenkov – Hložek, Zima. Bez diváků.

Bělorusko: Pavljučenko – Běgunov, Seljava (46. Sadovničij), Judenkov, Pečenin – Seďko, Bykov, Klimovič (78. Solovej), Antilevskij (68. R. Lisakovič) – Ebong, V. Lisakovič. Trenér: Kondratěv.

ČR: Vaclík – Wiesner, Čelůstka, Zima, Matějů – Sadílek (88. Zmrhal), Souček – Pešek (81. Kopic), Hložek (88. Kuchta), Vydra (46. Pavelka) – Schick (90.+2 Král). Trenér: Šilhavý.

You May Also Like