Brutální derby. Hvězda Manchesteru City spáchala v duelu s United šílený zákrok

Brutální derby. Hvězda Manchesteru City spáchala v duelu s United šílený zákrok; Zdroj foto: Reuters

Ve 35. minutě utkání, které na stadionku v Leigh Sports Village sledovaly necelé čtyři tisícovky diváků, si Galtonová zpracovala přihrávku, když se k ní přiřítila Stanwayová a bez šance hrát míč jí naplno obtiskla podrážku kopačky do oblasti třísel.

Zákrok Georgie Stanwayové:

Fotbalistka „Rudých ďáblic“ se okamžitě v bolestech sesunula k zemi, její soupeřka viděla v rukou rozhodčí Rebeccy Welchové červenou kartu a šla se předčasně sprchovat.

„Nejdříve jsem si nebyl úplně jistý, jestli to bylo na červenou, ale když jsem to pak viděl, tak chápu, proč ji rozhodčí dala,“ uznal kouč City Gareth Taylor.

„Slyšel jsem čtvrtou sudí, jak říká, že to byl bezohledný zákrok. Jsem zklamaný, protože Georgia hlavní rozhodčí umožnila, aby udělala tenhle jednoduchý verdikt,“ doplnil.

Pro svou hráčku, reprezentační útočnici a účastnici letošní olympiády v Tokiu, měl však i slova pochopení. „Vím, že umí být na trávníku agresivní, ovšem také musí být rozumná. Je to pro ni další obrovská lekce, ale pořád je mladá a vezme si z toho ponaučení,“ ujistil Taylor.

„Myslím, že ten zákrok Georgie Stanwayové vypadal dost nebezpečně. Ale i tak mám rád její houževnatost,“ nezanevřel na dvaadvacetiletou soupeřku ani kouč United Marc Skinner.

I v deseti hráčkách se dostaly fotbalistky City před poločasem do vedení, a přestože rivalky ve druhé půli výsledek otočily, stihly ještě ženy v modrém v oslabení vyrovnat na konečných 2:2.

Ve dvanáctičlenné tabulce jsou City na devátém místě, konkurence z United je v nejvyšší ženské soutěži po pěto odehraných kolech čtvrtá.

You May Also Like