Promrhali setboly. Perušič a Schweiner na titul ve finále Světového okruhu nedosáhli

Promrhali setboly. Perušič a Schweiner na titul ve finále Světového okruhu nedosáhli; Zdroj foto: Dalibor Sosna

Perušič a Schweiner vyhráli v turnaji všechny čtyři zápasy ve skupině, zvládli i semifinále, ale na Mola a Söruma ani tentokrát nedokázali vyzrát. S Nory mimo jiné prohráli předloni ve finále čtyřhvězdičkového turnaje v Ostravě či letos v semifinále v Cancúnu.

Oba sety měli podobný průběh. Perušič a Schweiner pokaždé v prostřední části vedli. V prvním setu měli náskok 10:7 a ve druhém ještě 17:14, ale nezvládli koncovky.

V úvodním dějství měli za stavu 20:18 dva setboly. Při prvním Norové jistě odztrátovali, při druhém poslal Schweiner míč do autu a soupeři vzápětí zaváhání využili.

Ve druhém setu nabídl Mol českému páru chybou setbol 20:19, ale ani tentokrát Češi neuspěli – Schweiner se při něm ocitl v síti. Při prvním mečbolu Norů pomohlo Perušičovi se Schweinerem video, které potvrdilo míč na lajně, ale při druhém už Mol duel ukončil blokem.

Sedmadvacetiletí Perušič a Schweiner tak dopadli v boji o titul ve finálovém turnaji Světového okruhu stejně jako Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková, které v Hamburku 2018 prohrály se světovými jedničkami Agathou a Dudou z Brazílie.

Stříbrem ve finálovém turnaji Světového okruhu Perušič a Schweiner vyšperkovali sezonu. Druhý pár světového žebříčku letos ovládl čtyřhvězdičkový turnaj v Dauhá, v Ostravě si na akci stejné kategorie zahrál finále a zvítězil na dvouhvězdičkovém turnaji v Praze.

Finále Světového okruhu v plážovém volejbalu v Cagliari:

Muži:

Finále: Mol, Sörum (3-Nor.) – Perušič, Schweiner (5-ČR) 2:0 (20, 21),

o 3. místo: Van de Velde, Varenhorst (8-Niz.) – Lupo, Nicolai (1-It.) 2:0 (21, 17).

Ženy:

Finále: Borgerová, Sudeová (Něm.) – Pavanová, Humanaová-Paredesová (6-Kan.) 2:0 (13, 21),

o 3. místo: Klinemanová, Rossová (10-USA) – Cholominová, Makroguzovová (4-Rus.) 2:0 (8, 17).

You May Also Like