„Pošlu tě zpátky do fast foodu.“ Boxer před šlágrem pozurážel nenáviděného Smrtonoše

"Pošlu tě zpátky do fast foodu." Boxer před šlágrem pozurážel nenáviděného Smrtonoše; Zdroj foto: Reuters

V sobotní očekávané bitvě v Las Vegas se oba rivalové představí v soutěžním ringu poprvé od minulého vzájemného duelu před dvaceti měsíci.

Pětatřicetiletý Wilder tehdejší porážku těžce nesl, špatný výkon vysvětloval například tím, že měl příliš těžký extravagantní kostým Smrtonoše, v němž nastupoval do ringu a který ho unavil. Nebo obvinil Furyho, že si „vylepšil“ rukavice.

O dva roky mladší Brit Wilderovi na předzápasové tiskové konferenci při tradičně sebevědomém vystoupení řekl, že se prostě jen neumí smířit s tím, že jeho kariéra je u konce.

„Obelháváš sám sebe a já tě knokautuju. Udělej si radost a skonči to,“ prohlásil mimo jiné Fury a v několikaminutovém projevu a slovní přestřelce zahrnul výrazně klidněji působícího soupeře urážkami.

„Po tomhle zápase budeš zase pracovat ve fast foodu, jak to bylo na začátku tvojí kariéry,“ vyhrožoval. Pořadatelé pak raději upustili od tradičního pózování z očí do očí před kamerami.

V profesionálním ringu dosud neporažený Fury půjde do zápasu s bilancí 30 vítězství a jedné remízy. Pro Wildera znamenal loňský neúspěch první porážku ve 44. duelu v kariéře.

Fury původně nechtěl ke třetímu vzájemnému utkání nastoupit. Pomýšlel hlavně na sjednocovací duel o absolutního krále těžké váhy s krajanem Anthonym Joshuou, který byl majitelem zbylých mistrovských pásů hlavních organizací WBA, IBF a WBO.

Povinnost boxovat s Wilderem o obhajobu nařídil Furymu rozhodčí soud v USA v květnu, nicméně na léto naplánovaný zápas byl odložen na říjen kvůli Britovu pozitivnímu testu na koronavirus. Joshua mezitím rovněž musel nastoupit k povinné obhajobě a po zářijové porážce od ukrajinského vyzyvatele Alexandera Usyka o tituly přišel.

You May Also Like