Ochrnutý boxer po měsíci a půl zemřel. Soupeř ho knockoutoval za devatenáct vteřin

Ochrnutý boxer po měsíci a půl zemřel. Soupeř ho knockoutoval za devatenáct vteřin; Zdroj foto: Twitter

K osudnému utkání došlo v americkém městě Biloxi ve státě Mississippi při galavečeru organizace Bare Knuckle Fighting Championship (BKFC), která pořádá zápasy bez rukavic.

Zkušený Thornton nastoupil ve svém prvním zápase pod touto organizací proti Clecklerovi, který ho ve středu ringu zasypal tvrdými údery, po nichž padl sok bezvládně tváří k zemi.

Podle jeho facebookové stránky byl částečně ochrnutý Thornton převezen do nemocnice a musel být napojen na přístroje, navíc se potýkal s infekcí související s poraněním míchy. Po šesti týdnech v pondělí zemřel.

„Se zármutkem jsme se dozvěděli zprávu, že dnes skonal jeden z našich bojovníků Justin Thornton,“ napsala BKFC v prohlášení. „Připojujeme se k ostatním členům komunity bojových sportů a vyjadřujeme upřímnou soustrast jeho rodině a blízkým,“ doplnila.

Thornton byl veteránem MMA scény, během své kariéry zápasil i s borci z prestižní série UFC Chasem Shermanem a Waltem Harrisem. Zápasy bez rukavic získávají ve světě stále větší popularitu, přestoupila k nim třeba i slavná hvězda UFC Paige VanZantová.

You May Also Like