Souček hraje bídně, zní z Anglie. Moyes souhlasí, kritiku schytal i Coufal

Souček hraje bídně, zní z Anglie. Moyes souhlasí, kritiku schytal i Coufal; Zdroj foto: Reuters

Konzervativní manažer David Moyes v nedělním duelu Premier League nevyužil ani jednoho střídání. Jeho umíněná preference osvědčené základní jedenáctky přitom může způsobit přetížení opor, shodují se v ohlasech fanoušci i odborníci blízcí klubu z východního Londýna.

Ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Rapidu Vídeň skotský trenér vůbec neposlal do hry Alexe Krále, tedy posilu, která přišla zejména kvůli lepšímu rozložení sil na klíčových postech ve středu zálohy.

Declan Rice musel odehrát znovu celý duel, Souček nastoupil na závěrečnou půlhodinu. 

A v neděli působila hra Kladivářů unaveně, až unyle. Kapitána Rice v závěru chytaly křeče, i další opory spíše bojovaly samy se sebou. Fanoušci přitom na jakékoli oživení z lavičky čekali marně.

Včely z Brentfordu potvrdily skvělý vstup mezi anglickou elitu a utkání vyhrály 2:1. V posledních vteřinách rozhodl pohotový Yoane Wissa, muž, jenž před týdnem vystřelil týmu cenný bod za remízu 3:3 s Liverpoolem.

„Chtěli jsme poslat do hry Vlašiče, ale v tu chvíli jsme dokázali vyrovnat. Byli jsme nahoře, nebyla potřeba nic měnit. Nechtěli jsme narušit rovnováhu. Měli jsme dát druhý gól,“ hájil své rozhodnutí Moyes a kritizoval stopera Angela Ogbonnu za balon odvrácený přímo na nohu zakončujícího Konžana.

Na tiskové konferenci kouč čelil konkrétní otázce na formu Tomáše Součka a souhlasil s tím, že se český dlouhán v úvodu sezony nenachází v ideálním rozpoložení.

Londýnský večerník Evening Standard dokonce v titulku napsal: „Souček vypadá unaveně. Neúprosný program si vybírá svou daň.“

V textu pak stálo: „Minulý rok byl jedním z nejlepších hráčů West Hamu, start do nové sezony je ale zklamáním. Souček vypadá, že nemá potřebné tempo.“

V bodování dostal podprůměrnou čtyřku, nejnižší známku z celého týmu. Navzdory faktu, že jeho práce před brankou soupeře vedla k vyrovnávající trefě Jarroda Bowena.

Nejhůře ze všech Kladivářů byl hodnocený i na stránkách serveru Football.London. I tady obdržel čtyřku. „Netypicky bídný výkon od českého reprezentanta. V první půli ho hra úplně míjela, což se obvykle nestává. Měl obzvlášť špatný den.“

Žádných velkých pochval se tentokrát nedočkal ani Vladimír Coufal. Osmadvacetiletý pravý obránce byl kritizován zejména za výkon v prvním poločase. I u něj se opakovaly podobné výkonnostní charakteristiky.

„Několikrát pokazil rozehrávku směrem dopředu a vypadal unaveně. Ve druhé půli už to bylo lepší,“ napsal kladivářský web Claret and Hugh.

„Bídný první poločas. Coufal v něm často odevzdával míč soupeři,“ přidal se Football.London. Český obránce dostával ve známkováních průměrné „pětky“.

V extrémně našlapané horní polovině tabulky se Hammers po nečekané porážce propadli na deváté místo, Brentford už je o bod před nimi. S jedenácti body ale Moyesovi svěřenci ztrácí jen pět bodů na vedoucí Chelsea. 

Do kolotoče Premier League se West Ham po reprezentační pauze vrátí 17. října, kdy se představí v Goodison Parku proti domácímu Evertonu.

You May Also Like