Parní mašina, co se nezastaví. Martincová udivuje svět buldočím zápalem i tetováním

Parní mašina, co se nezastaví. Martincová udivuje svět buldočím zápalem i tetováním; Zdroj foto: Reuters

Ty statistiky budí respekt. Šestadvacetiletá Pražačka obrazila letos už 24 tenisových akcí. Když vezmeme v potaz, že v kalendáři svítí 39. týden, hraje co týden nebo ob týden. Takovou bilancí se nemůže chlubit žádná z českých hráček.

Jen pro srovnání, taková Barbora Krejčíková si doteď zahrála 16 turnajů, Karolína Plíšková 17, Petra Kvitová 18. Když přihlédneme k tomu, že sezona ještě nekončí a už příští týden začíná „pátý grandslam sezony“ v Indian Wells, je to pořádný zápřah.

„Je to má nejúspěšnější sezona, ale taky ta nejnáročnější, co jsem kdy zažila. Takhle vyčerpané tělo jsem ještě neměla,“ přiznala minulý týden v Ostravě, kde došla do čtvrtfinále. 

Přesto se pak sbalila a odjela na další podnik do Chicaga, kde si mimo jiné připsala skalp nasazené Slovinky Tamary Zidanšekové a v osmifinále potrápila i olympijskou vítězku Švýcarku Belindu Bencicovou. 

„Nikdy jsem nehrála tolik těžkých zápasů, ale já potřebuju s těmahle kvalitníma holkama hrát, abych se zase posunula dál,“ vysvětlila Martincová, proč si nakládá další a další tenisový zápřah.

Její bojovný duch funguje i na kurtu, na kontě má v probíhající sezoně už 38 výher a šplhá k první padesátce. V pondělí si zase o stupínek polepšila a zapsala životní příčku číslo 52 v rankingu. 

„Připadám si jako parní lokomotiva, než se rozběhnu, tak to chvilku trvá,“ hodnotila se Češka po prohrané bitvě o semifinále v Ostravě.

Martincová často slýchá srovnání s jízdou Krejčíkové, která se ze druhé stovky bleskově prodrala do absolutní špičky. To sama bere jako téměř nezopakovatelný úspěch, přesto skok o 70 příček za tři čtvrtě roku zaslouží obdiv.

„Tereza odehrála na WTA devět čtvrtfinálových zápasů, z toho pět v letošní sezoně,“ všiml si například Tick Tock Tennis. 

Zajímavá je pro fanoušky nejen bojovnou hrou, ale i potetovanou levou rukou. „Jediná hráčka na okruhu, jejíž tetování nevypadá jako výsledek opilecké sázky,“ zavtipkoval stejný twitterový účet.

Kromě pouštního turnaje v Indian Wells by mohla Martincová zasáhnout i do Turnaje Billie Jean Kingové poté, co Karolína Muchová i Petra Kvitová plánují v závěru sezony odpočívat.

„Pořád je ale přede mnou v žebříčku tolik českých holek, že mě vůbec nenapadlo nad případnou nominací přemýšlet,“ uvedla Martincová.

Složení českého výběru oznámí kapitán Petr Pála v pondělí v 16 hodin. 

You May Also Like